Ah bir gölge bulsam!

Ah bir gölge bulsam!
Ah bir gölge bulsam!

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Rock'n Coke'ta yeme-içme kasası ya da tuvalet kuyruğu filan yok. Sıcak var, "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları var. Ha bir de yolda çok trafik varmış!
Haber: ELİF EKİNCİ / Arşivi
ALPBUĞRA BAHADIR GÜLTEKİN / Arşivi

Rock ’n Coke kasabası, festivalin ikinci gününde de oldukça sıcak . Güne Tarık Mengüç sürpriziyle başlayan kasaba halkı şu sıralar gölge arayışlarında. Saat 15.00’te ana sahne Büyük Ev Ablukada’yı ağırlarken seyirci de 2013 yazı konser ritüelini gerçekleştirdi ve “Her yer Taksim her yer direniş ” sloganı attı. Büyük Ev’ciler ilk üç şarkının ardından ‘Katlime Ferman’ şarkısını seslendirdi ve parçayı Gezi Olayları’nda hayatını kaybedenlere adadı.
Saat 16.00 itibarıyla Ana sahnede Manga var. Grubun sevenleri kavurucu sıcağa aldırmadan yerlerini almışlar. Eşzamanlı olarak, Party Arena sahnesi Post’u; Şehir Sahnesi ise Kafabindünya’yı ağırlıyor. Ama en çok rabet gören yerler gölge mekanlar! Bu sene dört ayrı noktaya yeme-içme kasasının ve tuvaletlerin kurulması sırayı minimuma çekmiş. Bu da festival alanındaki gerginliği azaltıyor. Kasabada her şey yolunda.
Unutmadan, henüz buraya ulaşmayanlara mühim not: Hazerfan yolunda çok trafik var(mış)!


  ETİKETLER:

  direniş

  ,

  Rock

  ,

  Konser

  ,

  sıcak