Aile açıkladı: Jackson, salı Los Angeles'ta uğurlanacak

Aile açıkladı: Jackson, salı Los Angeles'ta uğurlanacak
Aile açıkladı: Jackson, salı Los Angeles'ta uğurlanacak

Jackson?ın 1992?deki Afrika turnesi esnasında ziyaret ettiği Krindjabo halkı, kralın buraya defnedilmesini istiyor. FOTOĞRAF: AFP

Michael Jackson'ın son adresi hâlâ belirsiz ama aile, Staples Merkezi'nde bir tören yapılacağını duyurdu

LOS ANGELES - Ailesi, Michael Jackson’nın cenaze töreniyle ilgili ilk açıklamayı yaptı. Salı günü saat 10.00’da Los Angeles basketbol takımları LA Lakers ve Clippers’ın basketbol sahası Staples Merkezi’nde gerçekleştirilecek tören halka açık olacak.
Staples Merkezi’nin sahibi, Jackson’nın organizatörlerinden Randy Phillips ve Jackson ailesi 11 bin biletin ücretsiz dağıtılacağını açıkladı. Ama dağıtımın nasıl yapılacağı belirlenmedi. 

Prova videosu yayında
Jackson’ın nereye defnedileceği konusu belirsizliğini korurken, Fildişi Sahili’ndeki Sanwi Krallığı’nın başkenti Krindjabo’nun ileri gelenleri, kralı ‘evlatları’ olarak nitelendiriyor ve burada defnedilmesini istiyor. Jackson, burayı 1992’deki  Afrika turnesi sırasında, Afrikalı köklerini ararken bulmuştu.
Öte yandan, Jackson’ın son günlerinde sağlığının iyi olmadığı söylentileri, yayımlanan bir videoyla yalanladı. Videoda, Jackson’ın provala görüntüleri var.
Ölmeden iki gün önce çekilen görüntülerde, Jackson’ın dinamik bir şekilde dans edip şarkı söylediği, performasında ciddi bir aksama olmadığı görülüyor.

Krala Obama da hayran
Jackson’ın sessiz kalan eski eşi Debbie Rowe, NBC’ye konuştu. “Çocuklarımı istiyorum” diyen Rowe; 12 yaşındaki Prince Michael ve 11 yaşındaki Paris’i istediğini ve çocuklarının biyolojik annesi olduğunu kanıtlamak için her türlü testi yaptırabileceğini vurguladı.
ABD Başkanı Obama ise Associated Press’e verdiği mülakatta,  kendisinin de Michael Jackson hayranı olduğunu söyledi. Başkan, “Michael Jackson’ın müziğiyle büyüdüm. Hâlâ tüm şarkıları iPod’umdadır. Jackson, en büyük sanatçılarımızdan biri olarak tarihe geçecek” diye konuştu. (Yaşam Servisi)