Akbank 10. Kısa Film Festivali jüri üyeleri belli oldu

Akbank 10. Kısa Film Festivali jüri üyeleri belli oldu
Akbank 10. Kısa Film Festivali jüri üyeleri belli oldu

İlksen Başarır, festivalin kurmaca film jürisindeki isimlerden.

Kısa filmlerin kurmaca, belgesel ve canlandırma kategorilerinde değerlendirileceği Akbank Kısa Film Festivali'nin bu yılki jüri üyeleri açıklandı.

Kısa film etkinlikleri arasında en bilinirlerinden Akbank Kısa Film Festivali'nin bu yılki jüri üyeleri belli oldu. 10-20 Mart'ta gerçekleştirilecek etkinliğin ön eleme jürisinde yönetmen Mehmet Güleryüz, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayşegül Selenga Taşkent ve Yönetmen Selim Evci yer alıyor.
Festivalin 'kurmaca' kategorisi jüri üyeleri, yönetmen Reis Çelik, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, yönetmen İlksen Başarır, yapımcı Serkan Çakarer ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan, 'belgesel' kategorisi jüri üyeleri yönetmen Savaş Güvezne, belgesel sinemacı ve yapım yönetmeni Nalan Sakızlı, oyuncu Serkan Ercan, ressam Su Yücel ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşuyor.
"Canlandırma" kategorisi jürisi, ressam Meral Erez, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Güven Çatak, yönetmen Mehmet Kurtuluş, tasarımcı Emre Senan ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'yı içeriyor.
Jüri kurulları tarafından 'kurmaca', 'belgesel' ve 'canlandırma' başlıklı üç farklı kategoride belirlenecek festivalin en iyi filmleri Akbank Sanat tarafından 8 bin lira ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılan filmler, "Festival Kısaları" bölümünde izleyicilerle buluşacak. (AA)


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Film Festivali

  ,

  Akbank

  ,

  iletişim

  ,

  lira

  ,

  film