Akbank Caz'da bugün beş konser

Akbank Caz'da bugün beş konser
Akbank Caz'da bugün beş konser

Büyüleyici sesiyle dikkat çeken Elina Duni, bu akşam dörtlüsüyle sahnede.

Akbank Caz Festivali bu akşam beş konsere birden ev sahipliği yapacak. Peki kim, saat kaçta, nerede çıkıyor?

AKBANK CAZ’DA BUGÜN (28 Eylül Cumartesi)
John Surman
18.00, CRR
1960’lardan bugüne uzanan kariyerinde kendine has bir tarz yakalamayı başaran, geçen yıl yayınladığı ‘Saltash Bells’ ile ‘En İyi Albüm’ ödülüne lâyık görülen ünlü İngiliz saksafon sanatçısı John Surman, bir kez daha İstanbul ’da.

Mare Nostrum: Paolo Fresu & Richard Galliano & Jan Lundgren20.30, CRR
Mare Nostrum, her biri Avrupa caz sahnesinin saygı duyulan müzisyenlerden oluşuyor. İtalyan trompetçi Paolo Fresu, Fransız akordeon sanatçısı Richard Galliano ve İsveçli piyanist Jan Lundgren’dan oluşan ve bir araya getirdikleri enstrümanlarla alışılageldik caz triolarının bir adım ötesinde duran Mare Nostrum, unutulmaz bir caz ziyafeti yaşatacak.

Elina Duni Quartet: Matane Malit
19.00, Akbank Sanat
Doğaçlama yöntemiyle kökenlerine büyüteç tutan ve müzik dünyasına farklı bir soluk getiren Elina Duni, festivalin bir diğer önemli sanatçısı. Arnavutluk kültürünü ve çalkantılı geçmişinden saklı kalmış güçlü ve büyüleyici şarkılarını gün ışığına çıkaran Elina Duni, hayatın her anını büyüleyici sesi ve şiirsel anlatımıyla derin bir zarafet içinde müziğine dahil ediyor.

The Real Tuesday Weld 22.30, Babylon
Electro-swing ve kabare denince akla ilk gelen gruplardan biri olan The Real Tuesday Weld, müziğin yanı sıra tiyatro ve sinema ile iç içe geçen bir projesiyle swing ruhunu sinematik bir şekilde yansıtacak. Konser öncesinde ve sonrasında ise electro-swing arşiviyle Tobumusikizm, DJ setinin başında olacak.

For Ensemble22.00, Jazz Company (Elite World İstanbul Otel)Birlikte söyledikleri çok sesli şarkılar, düetler ve solo parçalar ile ilgi çekici bir konser performansına sahip olan For Ensemble, caz klasiklerinden popüler şarkıların caz yorumlarına ve çağdaş caz örneklerine uzanan renkli bir repertuvar sunacak.