Akbank'ta hangi konsere gitsek?

Akbank'ta hangi konsere gitsek?
Akbank'ta hangi konsere gitsek?

Malia, Nina Simone şarkılarıyla The Seed'de sahne alıyor.

Akbank Caz Festivali bugün üç konserle başlıyor. Yarın (perşembe) da üç konser var. Peki Nina Simone şarkıları mı dinlemek istersiniz yoksa David Lynch'in ilham perisi Chrysta Bell'in sıradışı performansını mı izlemek istersiniz? İşte bugünün ve yarının açıklamalı programı, seçim sizin.

 

Malia Sings ‘Nina Simone’

25 Eylül Çarşamba 20.00

Nina Simone’un şarkılarına getirdiği özgün yorumla dinleyenleri zamanda yolculuğa çıkaran Malavi kökenli İngiliz müzisyen Malia etkinliğin en çok ilgi gören isimlerinden. Yeni dönemin en önemli soul caz seslerinden Malia, ‘Four Women’, ‘If You Go Away’, ‘Don’t Explain’, ‘Baltimore’ gibi unutulmaz Nina Simone parçalarını yorumlayacak.

 

David Lynch presents Chrysta Bell

25 Eylül Çarşamba saat: 21.30 Babylon

Kışkırtıcı sesinin yanı sıra performans sanatçısı ve model olarak kariyerini sürdüren, daha önce Willie Nelson, Brian Setzer, Donovan, Adrien Utley (Portishead), King Crimson’dan Pat Mastelotto ve Trey Gunn gibi efsanelerle birlikte sahne alan Chrysta Bell, Babylon’da ve bu sefer David Lynch’in himayesinde.

 

Mattias Nilsson

25 Eylül Çarşamba saat: 19.00 Akbank Sanat

Festivalin bu seneki kuzey cazı temsilcilerinden biri de İsveç’ten Matias Nilsson. İsveçli piyanist, zengin müzikal mirasını kendine has doğaçlama kompozisyonlarla birleştirdiği repertuarıyla Akbank Sanat’ta.


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  caz

  ,

  sanat

  ,

  Babylon

  ,

  Zengin

  ,

  Akbank

  ,

  eylül

  ,

  kuzey

  ,

  çarşamba