'Akil insan'dan polise Emek eleştirisi

'Akil insan'dan polise Emek eleştirisi
'Akil insan'dan polise Emek eleştirisi
Uğur Vardan, başta Yılmaz Erdoğan olmak üzere Türkiye sinemasının 'akil insanları'na bir çağrıda bulunmuştu. Çağrıya Erdoğan'dan ilk cevap geldi.

Radikal yazarı Uğur Vardan bugünkü köşesinde İstanbul 'un tarihi sinemalarından olan Emek Sineması'nın yıkım projesi karşısında sinemanın 'akil insanları'na bir mektup kaleme almış, yazısında 'barış sürecinin' akil insanı seçilen Yılmaz Erdoğan'a hitaben bir çağrıda bulunmuştu. Erdoğan'a " Bugün tüm ekibini, Kıvanç’ı, Mert’i -ki o bu yürüyüşlere alışkındır-, Belçim’i, Farah Zeynep’i, Ahmet Mümtaz’ı, Taner’i (ama o Bodrum’da olabilir) ve kadrodaki tüm arkadaşları, yapımcı Necati Akpınar’ı topla gel diyorum…" demişti.

Yılmaz Erdoğan, polisin biber gazlı ve tazyikli sulu müdahalesiyle biten protestoda yer almadı ama tepkisini Twitter 'dan gösterdi. Ünlü oyuncu ve yönetmen, paylaştığı mesajında "Barış için sanatçılardan gönüllü çaba istenen bu süreçte, sinemasına sahip çıkan bir sanatçı topluluğuna, arkadaşlarıma yapılan bu muameleyi kınıyor, protesto ediyorum" dedi.