AKP Nevruz'unda sanatçı krizi

AKP Nevruz'unda sanatçı krizi
AKP Nevruz'unda sanatçı krizi
Karadenizli müzisyen Resul Dindar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı 'Biz Birlikte Türkiye'yiz Bahar Şöleni'ne katılmayacağını duyurdu... Dindar "Ben etkinliği genel Nevruz kutlaması sanıyordum" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu etkinlikte sanatçılarla birlikte sahneye çıktı, Resul Dindar ekipte yer almadı.

Karadenizli sanatçı Resul Dindar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da yer aldığı, 'Biz Birlikte Türkiye 'yiz Bahar Şöleni'ne katılmayacağını duyurdu. Dindar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Etkinliğe dair bize 'Genel Nevruz kutlamasıdır' bilgisini veren ve bugün bilgim dahilinde olmadan farklı bir başlık altında gerçekleşeceğini öğrendiğim etkinlik tamamıyla organizasyonu düzenleyenlerin yanlış bilgi aktarmasından kaynaklanmıştır" dedi. Resul Dindar'ın adı etkinlik davetinde sahneye çıkacak sanatçılar arasında yer alıyordu. Adı şölende sahne alacak sanatçılar arasında yer alan Karadenizli sanatçı, Twitter hesabından bir açıklama yaparak sahneye çıkmayacağını duyurdu.
Dindar açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ''21 Mart Cumartesi Nevruz Bayramı dolayısıyla İstanbul Abdi İpekçi'de gerçekleşecek olan etkinliğe dair bize, 'genel Nevruz kutlamasıdır' bilgisini veren ve bugün bilgim dahilinde olmadan farklı bir başlık altında gerçekleşeceğini öğrendiğim etkinlik tamamıyla organizasyonu düzenleyenlerin yanlış bilgi aktarmasından kaynaklanmıştır. Bahsi geçen etkinlikte yer almayacağımı ve bu durumu yaşamamıza sebep olanlara tavrımı net bir şekilde koyacağımı bilmenizi isterim. Kimseyi yargılamak, kırmak gibi bir niyetim olmadığı gibi belirtmek isterim ki; hiçbir siyasi parti benim için Karadeniz değerlerimden daha üstün olmadı.Olamaz da. Önemli olan bir tarafa değil, bir duruşa sahip olmaktır. Düşünce ve kurgu için bilim adamı olmak gerekmez.Önce Vicdan sahibi olacaksın. Devletin kurum ve kuruluşlarına saygım, müziğimi evrensel alanlarda var edebildiğim müddetçe var olacaktır"

AFİŞLERDE YER ALMIŞTI

Resul Dindar'ın adı 'Biz Birlikte Türkiye'yiz Bahar Şöleni'ne katılacak sanatçılar arasında yer almış, afişlerde fotoğrafı kullanılmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu etkinlikte sanatçılarla birlikte sahneye çıktı, Resul Dindar ekipte yer almadı.