Akrepler bu yıl 'Evim, güzel evim!' diyecek

Akrepler bu yıl ellerine boya fırçaları ve tadilat malzemeleri alıp eve kapanıyor. İhmal ettiklerini düşündükleri aileleriyle daha fazla vakit geçiren Akrepler, kısa süreli aşklara yelken açacak!Akrep: 23 Ekim-21 Kasım
Akrepler bu yıl evle ilgili yapmak istediklerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Yılın ilk aylarında bir ev satın alabilir, evinizin dekorasyonuna zaman harcayabilirsiniz. Boyalar, fırçalar, kumaşlar ve tadilat malzemeleri elinizden düşmeyecek. Ailenize geçen yıldan daha fazla zaman ayıracak, evden çıkmak istemeyeceksiniz.

İş ve kariyer
Akrepler, bu yıl kariyer basamaklarını yurtdışında tırmanmaya hazırlansın. Kısa ya da uzun dönemli işler için ülke dışına çıkacak ve bu gezilerden hem bol para,?hem de keyif alacaksınız. Yeni bir yayın, web sitesi ya da yaratıcı bir iş yaparak bol para kazanabilirsiniz. Sosyal bir proje ya da bir sinema filminin içinde rol alabilir ve bu işten yepyeni insanlarla tanışmış olarak ayrılabilirsiniz.
Bu sene iş konusunda şansınız açık. Ancak kendinizi başkalarından gelecek fikir ve yardımlara kapatmayın. Kalabalık gruplarla yapacağınız işlerde, açık sözlü olursanız başarı sizinle olacak. Büyük bir işin içindeyken, çok sıkıldığınızı hissedip kendinize yeni bir hedef arayacaksınız. Eğitimi devam eden Akrepler bu yıl içinde yeni bir kurs ya da seminere katılabilir. Yurtdışında okuyan Akrepler’in okula erken dönmesini gerektirecek bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

Para
Şubat ayında gerçekleşecek bir projeyle elinize önemli bir para geçecek. Aralık ayında ekstra harcamalar söz konusu olabilir bu dönemde paranızı çok dikkatli harcamanız gerekiyor. Satürn etkisinde olan ekonomik durumunuz sizi ya çok iyi ya da çok kötü durumlara sokuyor. Elinize para geçtiğinde tasarruf yaparsanız, bu yıl içinde rahat edeceksiniz. Aksi halde sık sık kredi ya da borç ihtiyacı içine girebilirsiniz.

Aşk
Akrepler, yabancı ülkelerde tanışacakları bir kişiyle uyumlu bir beraberlik yaşayacak. Şansınız İkizler burcundan yana görünüyor. Bu kişiyle yüz yüze tanışmanız mümkün olduğu gibi, ilişkiniz bir tanıdık vasıtasıyla da başlayabilir. Sizin için bu yıl seyahat, aileyle ilişkiler, kariyer ve kendiniz için huzurlu bir alan yaratmaya çalışmakla geçecek. Aşka ayıracak zamanınız olmadığını, kısa birlikteliklerle zaman geçirmek istediğinizi düşüneceksiniz.
Hâlâ devam etmetke olan bir ilişkiniz varsa, o kişi hayatınızın en önemli kişisi olmaktan çıkacak. Çeşitli sosyal ortamlara girecek ve yeni insanlarla tanışacaksınız. Mantığınızla kalbiniz arasındaki uyum giderek güçleniyor ve kendinizi iyi hissettiğiniz bir ilişkiye başlıyorsunuz. Müzik ya da edebiyat gibi bir alanda çalışan bir kişiyle tanışabilir, ilişkinizi aşka çevirebilirsiniz. Ama unutmayın, bu kolay olmayacak!

Sağlık
Kendinizi o kadar yalnız hissediyorsunuz ki, bu durum sizi mutsuz ve sıkıntılı yaparak daha da yalnızlaştırıyor. Kendi içinize kapanırsanız ruh sağlığınız bozulabilir. Yıl içinde ruh sağlığınızın iyileşmesi için uzman yardımı alacaksınız. Çok küçük duygusal sorunlar bile sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeye yetiyor. Kendinize dikkat etmez ve bir süre dinlenmezseniz yılın sonlarına doğru çok yorgun düşecek ve bir süre hastanede kalacaksınız. İçtiğiniz alkol miktarına bu yıl her zaman olduğundan daha fazla özen göstermeniz şart. Zira psikolojik gerginliklerle sarıldığınız kadehler, sizi bir alkoliğe dönüştürebilir.
Mideniz, ayaklarınız ve belinizle ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ailenizden bir kişiyle aile meseleleri hakkında uzun bir konuşma yapabilir, farkında olmadığınız meselelerin gün yüzüne çıktığını görebilirsiniz.

Akreplerin başarılı olacağı alan ve tarihler
İletişim, kısa seyahat ve kardeşlerle ilişkiler: 27 Aralık 2008-4 Şubat 2009
Ev işleri, anneyle ilişki: 4 Şubat-14 Mart
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: 14 Mart-22 Nisan
İş hayatı ve sağlık: 22 Nisan-14 Mart
Evlilik ve ilişki: 31 Mayıs-11 Haziran
Ani olaylar: 11 Haziran-25 Ağustos
İnanç, yüksek eğitim, seyahat: 25 Ağustos-16 Ekim
Kariyer, dış görünüş, babayla ilişkiler: 16 Ekim-7 Haziran 2010

Burcun 1. günü ile 15. günü arasında doğanlara...
İnanç, eğitim, seyahat: Başlangıç 11 Ocak (Dolunay). En çok etkilenenler 11. gün doğanlar.
Kariyer, dış görünüş, amaçlar ve babayla ilişkiler: Başlangıç günü 9 Şubat (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
Arkadaşlar, dilekler, umutlar: Başlangıç 11 Mart (Dolunay). En çok etkilenenler 11. günü doğanlar.
Gizli düşman/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç günü 9 Nisan (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler ve kendinizle ilgili küçük detaylar: Başlangıç günü 9 Mayıs (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
Maddi durumlar: Başlangıç günü 7 Haziran (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 7. günü doğanlar.
İletişim, kısa yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç günü 7 Temmuz (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 7. günü doğanlar.
Ev işleri, anneyle ilişkiler: Başlangıç 6 Ağustos (Ay tutulması). En çok etkilenenler 6. gün doğanlar.

Burcun 15. günü ile 31. günü arasında doğanlara...
Evle ilgili işler, anneyle ilişkiler: Başlangıç günü 26 Ocak (Güneş tutulması). En çok etkilenenler burcun 26. günü doğanlar.
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: Başlangıç günü 25 Şubat (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 25. günü doğanlar.
İş ve sağlık: Başlangıç günü 26 Mart (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 26. günü doğanlar.
Evlilik ve ilişki: 25 Nisan (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 25. günü doğanlar.
Ani olaylar: Başlangıç günü 24 Mayıs (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 24. günü doğanlar.
İnanç, eğitim, seyahat: Başlangıç günü 22 Haziran (Yeni ay) ve 22 Temmuz (Güneş tutulması). En çok etkilenenler burcun 22. günü doğanlar.
Kariyer, dış görünüş, amaçlar ve babayla ilişkiler: Başlangıç günü 20 Ağustos (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 20. günü doğanlar.
Arkadaşlar, dilekler, umutlar: Başlangıç 18 Eylül (Yeni ay). En çok etkilenenler 18. gün doğanlar.
***
Yaylar seyahat etmekten yorgun düşecek
Yaylar 2009 boyunca sık sık kısa seyahatlere çıkıyor. Sanatçı Yaylar bu yıl ilham sizinle. Temmuz ayında yeni bir ilişki kapınızı çalıyor, aman naz yapmayın!

Yay: 22 Kasım-21 Aralık
Yaylar bu yıl bol bol gezecek. Ajandanızda yer almayan seyahatler gündeme gelebilir. Yakın yerlere yapacağınız bu seyahatler sizi keyifli ve neşeli yapacak. Seyahatler arasına biraz mesafe koymakta fayda var yoksa bu geziler sizi biraz yorgun düşürebilir. Kardeşlerinizle ilişkileriniz olumlu yönde değişiyor. Yeni bir araba alabilirsiniz.

İş ve kariyer
Sanatçı Yay’lar bu yıl ilham sizinle. Yeni bir kitap yazabilir, çeşitli sanat ürünleri üretebilirsiniz. İnternet üzerine çalışan Yay’lar da bu yıl önemli gelişmelere imza atacak. 9 Şubat eğitim alanında geçireceğiniz kötü bir gün olacak. O gün sınavınız varsa, kötü bir sonuç alabilirsiniz. İş ve kariyer konusunda sizi büyük bir değişim beklemiyor. İş değişikliği ya da terfi söz konusu değil. Bu sene Uranüs etkisindeki Yaylar aile ve özellikle kardeşlerle ilgili meselelerde şanslı olacak. Kardeşlerden gelen destek sizi rahatlatabilir. Yıl içinde başarılarınızdan dolayı ödüller alabilirsiniz. Dereceye girdiğiniz yarışmalara ya da uluslararası sosyal organizasyonlara katılabilirsiniz. Sıkıntılı olduğunuz dönemlere rastlayan zamanlarda katılacağınız bu organizasyonlardan yeterince keyif alamayabilirsiniz.

Para
Yeni bir araba almanız ve değiştirilmesi gereken elektronik eşyalarda yenileme yapmanız söz konusu olacak. Bu yıl mahkemelerde fazlaca zaman geçirebilirsiniz, kendinize iyi bir avukat tutmanız iyi olacak. Borç ya da mülkle ilgili davalar sizi biraz yoracak. Uzun zamandır sizi rahatlatan bir rutin geliriniz bu yıl sona erebilir ve eliniz sıkışabilir. Elinizdeki parayı dikkatli harcamanızda yarar var. Yaylar bu yıl önemli bir mali kriz yaşıyor. Büyük bir para kaybı söz konusu olabilir. Hisse senedi sahibiyseniz çok dikkatli kararlar verin yoksa hiç beklemediğiniz bir anda elinizdeki tüm parayı kaybedebilirsiniz. Kumar ya da şans oyunları da bu yıl hiç size göre değil. Kumarda şanssız olduğunuz 2009 senesi içinde çok fazla para kaybedebilirsiniz. Neyse ki ailenizin desteği sizinle. İflasın eşiğinde olduğunuz bir dönemde alacağınız bir kredi desteği sayesinde rahatlayacaksınız. Yeni bir komşuluk ya da arkadaşlık ilişkisi başlayabilir.

Aşk
Duygusal gel-gitler yaşadığınız ve aradığınız mutluluğu tam olarak yakalayamadığınız bir döneme giriyorsunuz. Değerinizin anlaşılmadığını düşünüp yakınarak zaman kaybedeceğinize diğer insanları da önemsemeli onların da size ihtiyacı olduğuna inanmalısınız. Sizin ihtiyacınız olduğunda yardıma koşan kişiler sizden yardım görememekten şikayetçi. Bencilliği bırakmazsanız aşkta da mutluluğu yakalayamayacaksınız. İlişkinizdeki dalgalanmalar sizi gerginleştiriyor.
Değişikliklere hazır olun. Temmuz ayında yeni bir ilişki başlayabilir. Şansınızı değerlendirmeniz gerekiyor. Çünkü yıl içinde aşk konusunda şanslı olacağınız çok fazla dönem olmayacak. Eğer anlaştığınız birini bulursanız onunla iyi zaman geçirmeye özen gösterin ve bulunduğunuz ortama alışmaya çalışın. Kişiden ve ortamdan kaçarsanız kimse peşinizden koşmayacaktır.

Sağlık
Bu yıl içinde sağlığınızla ilgili belirgin bir olumsuz gelişme yok. Kendinize dikkat ettiğiniz sürece sağlıklı olacaksınız. Ancak şubat ayında geçireceğiniz duygusal gerginlikler sizi biraz yorgun düşürebilir. Seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek küçük çaplı kazalara ve bu kazaların meydana getireceği yaralanmalara dikkat edin. Bedeninizde iz bırakacak küçük kazalar meydana gelebilir. Özellikle yüz çevresinde meydana gelecek bir yarayı ömür boyu taşıyabilirsiniz.
Yaşadığınız kötü dönem Mayıs ayı itibariyle son buluyor. Yaz boyunca iyi gelişmeler sizi mutlu ediyor. Hassas ve kırılgan yapınız yerini daha güçlü ve kontrollü bir ruh haline bırakacak.

Yayların başarılı olacağı alan ve tarihler
Maddi durumlar: 27 Aralık 2008-4 Şubat 2009
İletişim, kısa seyahat ve kardeşlerle ilişkiler: 4 Şubat-14 Mart
Evle ilgili işler, anneyle ilişkiler: 14 Mart-22 Nisan
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: 22 Nisan-14 Mart
İş hayatı ve sağlık: 31 Mayıs-11 Haziran
Evlilik ve ilişki: 11 Haziran-25 Ağustos
Ani olaylar: 25 Ağustos-16 Ekim
İnanç, yüksek eğitim, seyahat: 16 Ekim-7 Haziran 2010

Burcun 1. günü ile 15. günü arasında doğanlara...
Ani olaylar: Başlangıç günü 11 Ocak (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 11. günü doğanlar.
İnanç, eğitim, seyahat: Başlangıç günü 9 Şubat (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
Kariyer, dış görünüş, amaçlar ve babayla ilişkiler: Başlangıç 11 Mart (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 11. günü doğanlar.
Arkadaşlar, dilekler, umutlar: Başlangıç günü 9 Nisan (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
Gizli düşman/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç 9 Mayıs (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler ve kendinizle ilgili küçük detaylar: Başlangıç 9 Mayıs (Dolunay). En çok etkilenenler 9. günü doğanlar.
Maddi durumlar: Başlangıç günü 7 Temmuz (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 7. günü doğanlar.
İletişim, kısa yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç 6 Ağustos (Ay tutulması). En çok etkilenenler 6. günü doğanlar.
Ev işleri, anneyle ilişkiler: Başlangıç günü 4 Eylül (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 4. günü doğanlar.
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: Başlangıç günü 4 Ekim (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 4. günü doğanlar.
İş ve sağlık: Başlangıç günü 2 Kasım (Dolunay ). En çok etkilenenler burcun 2. günü doğanlar.

Burcun 15. günü ile 31. günü arasında doğanlara...
İletişim, kısa yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç günü 26 Ocak (Güneş tutulması). En çok etkilenenler burcun 26. günü doğanlar.
Ev işleri, anneyle ilişkiler: Başlangıç günü 25 Şubat (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 25. günü doğanlar.
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: Başlangıç günü 26 Mart (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 26. günü doğanlar.
İş ve sağlık: Başlangıç günü 25 Nisan (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 25. günü doğanlar.
Evlilik ve ilişki: 24 Mayıs (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 24. günü doğanlar.
Ani olaylar: Başlangıç günü 22 Haziran (Yeni ay) ve 22 Temmuz (Güneş tutulması). En çok etkilenenler burcun 22. günü doğanlar.
İnanç, eğitim, seyahat: Başlangıç günü 20 Ağustos (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 20. günü doğanlar.
Kariyer, dış görünüş, amaçlar ve babayla ilişkiler: Başlangıç 18 Eylül (Yeni ay). En çok etkilenenler 18. günü doğanlar.
Arkadaşlar, dilekler ve umutlar: Başlangıç günü 18 Eylül (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 18. günü doğanlar.
Gizli düşman/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç 16 Kasım (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 16. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler ve kendinizle ilgili küçük detaylar: Başlangıç günü 16 Aralık (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 16. günü doğanlar.