Aktör vali karşı yasa çıkardı, karısı direksiyonda ceple basıldı

Aktör vali karşı yasa çıkardı, karısı direksiyonda ceple basıldı
Aktör vali karşı yasa çıkardı, karısı direksiyonda ceple basıldı

Kaliforniya Valisi Schwarzenegger?in karısı Shriver?ın arabada cep telefonuyla konuşurken iki fotoğrafı, bir de videosu yayımlandı. FOTOĞRAF: AP

SACRAMENTO - Kaliforniya Valisi, eski aktör Arnold Schwarzenegger eyalette, direksiyon başında cep telefonu kullanmayı yasaklayan karara imza attı ama eşi Maria Shriver kameralara direksiyon başında cep telefonuyla konuşurken yakalandı! Ünlü magazin sitesi TMZ.com sayfalarına, Shriver’ı direksiyon başındayken kulağında telefonla gösteren ve farklı günlerde çekildiği belirtilen iki fotoğrafla bir video kaydı koydu.
Kaliforniya first lady’sinden konuyla ilgili açıklama gelmezken, Vali Schwarzenegger, Twitter üzerinden TMZ.com’un kurucusu Harvey Levin’e mesaj attı. Vali, “İhlale dikkatimi çektiğiniz için teşekkür ederim. Hızlıca bir tepki verilecektir” yazarken Schwarzenegger’in sözcüsü Aaron McLear, ‘hemen verilecek tepki’yle kast edilenin, valinin eşine bir daha direksiyon başında telefon kullanmamasını söylemesi olduğunu açıkladı.
TMZ’deki videoya eşlik edilen nottaysa, valinin Twitter mesajına, iki fotoğraf olmasına atıfla “Eşiniz yine kanuna aldırmadı” diye karşılık verildi. Temmuz 2008’de yürürlüğe giren yasa, Kaliforniya’da arabada cep telefonuyla konuşulurken araç kiti kullanılmasını talep ediyor. (ap)