AL-BENI

Kadın olsun, erkek olsun, Vakko koleksiyonlarından bu sezon eksik olmayan tek bir şey var; kürk.

  • Kadın olsun, erkek olsun, Vakko koleksiyonlarından bu sezon eksik olmayan tek bir şey var; kürk. Kadınsı da bulsanız, çevreci de olsanız yapacak bir şey yok. Bu sezon herkes gibi Vakko da kullanmış kürkü. Kadınlarda kürk, kendini manto şeklinde gösterirken, erkeklerin yakalarında göze çarpıyor. Vakko koleksiyonlarında genel olarak Nordik bir tema hakim. Ancak bu tema, çağrıştırdığının aksine, insanın içini ısıtıyor. Vakko Kadın koleksiyonunda, kürk süetler, deri etekler, ceketler, kaşmir bol kazak ve hırkalar rahat giyinmeyi sevenleri; büzgülü gömlekler, yelekler, drapeler, renkli işlemeler ve emprimeler ile bohem takımını hedefliyor. Bu arada pantolon ceket takım alternatifleri ile iş kadınlarını da unutmuyor. Erkek koleksiyonlarında ise çizgili takım elbiseler, gömlekler ve kravatlar dikkat çekiyor. Deri montlar, kabanlar ve ceketler de cabası.
  • Dünyanın belli başlı hazır giyim fuarlarından CPD Düsseldorf Moda Fuarı'na yıllardır Türk markaları gidip gelir. 41 ülkeden iki bin firmanın katıldığı fuarda bu kez öncekilerdin farklı olarak tanıdık bir isim defile düzenledi. Damat Tween, fuarda defile düzenleyen 15 firmadan biriydi. Marka ayrıca CPD'de Night & White Show'da da bir koleksiyon ile yer aldı. Yakında Tween'in oyuncu gömlekleri de yurtdışında görüleceğe benzer çünkü Damat - Tween yetkilileri Almanya, Hollanda, Avusturya, Danimarka, İzlanda ve ABD ile mağaza açmak konusunda ön anlaşmalara vardılar.
  • Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi'nde açılan Maximilian adlı mücevher mağazası, adını bir aşk masalından alıyor. Masala göre; Arşidük Maximilian, 1477 baharında Burgundy'li Mary ile evlenmek için ona pahalı hediyeler sunması gerektiğini düşünmüş. Bunun üzerine ülkenin tüm sanatkarlarını toplayıp Mary için eşsiz bir yüzük yapmalarını istemiş. İki ay süren çalışmaları sonucunda, balıksırtı elmaslarla süslü bir yüzük ortaya çıkmış. Söylendiğine göre, Maximilian'ın Mary'ye verdiği yüzük, birliktelikleri pekiştirmek için yüzük verilmesine dair tarihteki ilk örnek. Nişantaşı Maximilian, kendi aşk masallarını yaşayanlar için çeşitli yüzük alternatifleri sunuyor. Mağazada, Giovanni Ferraris, Capra ve Bibigi gibi ünlü İtalyan tasarımcıların koleksiyonlarının yanında altın tasarımlar ve saatler satışa sunuluyor.