Alain Delon'a BB'den 80. yaş jesti

Alain Delon'a BB'den 80. yaş jesti
Alain Delon'a BB'den 80. yaş jesti
80 yaşına giren Alain Delon'a bir dönem aşk yaşadığı ve halen yakın arkadaşı olan Brigitte Bardot'dan jest: "Sen iyiyi ve kötüyü bir arada barındıran iki başlı bir kartalsın. Ying-yang gibisin. Hem ulaşılmaz hem çok yakın, hem soğuk hem kor gibi sıcaksın..."

RADİKAL - Bazılarına göre 20’inci yüzyılın en çekici erkeği, bazılarına göre ise büyük bir narsist... Fransız sinemasının dünyaya kazandırdığı en başarılı jönlerden Alain Delon dün 80 yaşına girdi. Çalkantılı özel hayatı ile her daim kendinden söz ettiren, yakışıklılığı ile herkesi kendine hayran bırakan Delon, oyunculuğa başladıktan kısa süre sonra tüm dünyadaki gözleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

15 yıl önce oyunculuğu bıraktığını açıklayan Delon, 2008 yılında tekrar seyirci karşısına çıkmıştı. 'Le Samourai', 'Rocco ve Kardeşleri', 'Leopar ve Olağanüstü Öyküler' gibi filmlerde başrolü oynayan ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran Fransız aktöre en anlamlı jest Brigitte Bardot’dan geldi. Fransız aktris, bir dönem aşk yaşadığı ve halen yakın arkadaşı olan Delon’a bir mektup yazdı. Mektubuna “Alain” diye başlayan Bardot, eski aşkına, “Sen iyiyi ve kötüyü bir arada barındıran iki başlı bir kartalsın. Ying-yang gibisin. Hem ulaşılmaz hem çok yakın, hem soğuk hem kor gibi sıcaksın” diye yazdı.