Aldatılan kocadan, 'sahte imzalı kürtaj' için tazminat davası

Aldatılan kocadan, 'sahte imzalı kürtaj' için tazminat davası
Aldatılan kocadan, 'sahte imzalı kürtaj' için tazminat davası
İstanbul'da bir minibüs şoförü, "Eşim sevgilisinden hamile kaldı, imzamı taklit ederek kürtaj yaptırdı" diyerek şikayetçi oldu ve suçlamayı kabul eden eşinden 470 bin TL tazminat talep etti.

RADİKAL – İstanbul Esenyurt’ta minibüs şoförlüğü yapan 42 yaşındaki Z.B., 17 yıllık eşi C.B.’nin kendisini aldattığı ve sevgilisinden hamile kaldıktan sonra da gizlice kürtaj yaptırdığı gerekçesiyle, 2014’ün ağustos ayında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ’na giderek şikâyetçi oldu.

Habertürk gazetesinden Gökay Usanmaz’n haberine göre, 4 çocuk babası Z.B. ifadesinde, “Eşimin çıktığı kişinin ismi Faik’miş. 2012 yılında benim ismim kullanılarak ve imzam taklit edilerek, eşimin bir tıp merkezinde kürtaj yaptırdığını, parasını da o kişinin ödediğini öğrendim” dedi.

‘ADINI MUSTAFA OLARAK BİLİYORDUM’
C.B. ise ifadesinde, kocasının kendisine kötü davranması nedeniyle başka bir şahısla ilişkiye girdiğini belirterek şunları söyledi: “İlişkiye girdiğim kişinin adını Mustafa diye biliyordum. Birlikte bir tıp merkezine gittik, kürtaj oldum. Mustafa, eşim adına imza attı ve hastane masrafını ödedi. O tarihten sonra da bir daha onu görmedim.”