Alex Turner'ın askerleriyiz!

Alex Turner'ın askerleriyiz!
Alex Turner'ın askerleriyiz!

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Rock'n Coke'ta cumartesi gecesinin yıldızı elbette Arctic Monkeys'ti. Grubun frontman'i Alex Turner, dün gece sahnede bir rockstarın ihtiyacı olan her şeye sahipti.
Haber: ELİF EKİNCİ - elif.ekinci@radikal.com.tr / Arşivi

Rock’n Coke’ta cumartesi gecesinin yıldızı elbette Arctic Monkeys’ti. Bir başka ‘adalı’ grup Hurts’ün ardından sahneye çıkan Arctic Monkeys konsere ‘AM’ isimli yeni albümünün açılış parçası ‘Do I Wanna Know’ ile başladı.
Bu noktada hem cool durup hem de izleyiciyle son derece iyi bir ilişki kurabilen esas adamımız Alex Turner için ayrı bir paragraf açmak farz! Turner sahnede belirdiğinde yükselen çığlıklar, ‘sevimli ergen’den ‘ladies man’e yumuşak bir geçiş yapan Turner’ın doğru yolda olduğunun ifadesiydi. Havalı duruş, kendine güven, sahne karizması vs. bir rockstarın ihtiyacı olan her şeye sahipti dün gece sahnedeki Alex Turner. Bir ara, arka cebinden tarağını çıkarıp saçını taradığında fenalaşanlar oldu! Şaka değil...

Gönlümüzde ayrı bir yeri olan Turner, performansı yeni albüm tanıtım konserine çevirmeyerek o yeri iyice sağlamlaştırdı. Grubun, ‘Dancing Shoes’, ‘Teddy Picker’, ‘I Bet You Look Good on the Dancefloor’, ‘Cornerstone’, ‘Suck It and See’, ‘Fluorescent Adolescent’ gibi sevilen parçalardan oluşan setlisti yeni albümün hitleri ‘Why’d You Only Call Me When You’re High?’ ve ‘R U Mine?’ ile bitti. Ses ve ışık düzeni açısından tatmin edici bir konser oldu. Bir de -konserin notuna dair de bir fikir verecek- yeni bir duvar yazısı önerisi çarptı kulağıma konser sonunda: Alex Turner’ın askerleriyiz! Her an, İstanbul ’un bir duvarında görmeye hazır olun.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Rock

  ,

  Gece

  ,

  Konser

  ,

  derece

  ,

  İlişki