Alfie ihanetle genç yaşta tanıştı!

Alfie ihanetle genç yaşta tanıştı!
Alfie ihanetle genç yaşta tanıştı!
İngiltere'de büyük tartışmalara yol açan ve 13 yaşında baba olduğu sanılan Alfie'ye kötü haber geldi: Bebeğin gerçek babası sen değilsin


Aynur TATTERSALL


LONDRA - İngiltere'de kır arkadaşı 15 yaşındaki Chantelle Stedman'ı hamile bırakarak çocuk sahibi olduğu iddia edilen 13 yaşındaki Alfie Patten'ın, bebeğin gerçek babası olmadığı ortaya çıktı.
Sun gazetesinin şubat ayında gündeme getirdiği haber, tartışmaları da beraberinde getirdi. 8 yaşındaki bir çocuk görüntüsüne sahip çocuğun baba olamayacağı savunulurken birden çok baba adayı olduğu belirtildi. Gerçek ise ancak DNA testi yapılarak ortaya çıkarılabildi. Aylar süren spekülasyon ardından çocuk annenin ailesi, bebeğin gerçek babasının anlaşılması için DNA testi yapılmasına izin verdi.
Uzmanlar, herkesin büyük bir merakla beklediği DNA sonuçlarını dün açıkladı. DNA sonuçları, bebek Maisie'nin biyolojik babasının 13 yaşındaki Alfie Patten'in değil, başkasının olduğunu ortaya koydu. Mahkeme, DNA sonuçlarının bebeğin gerçek babası olmadığını kanıtlaması üzerine, durumu 13 yaşındaki Alfie Patten’e bildirdi. Daha 13 yaşında baba olmanın heyecanını yaşayan ve ‘sorumlu bir baba olma' sözü veren Alfie’in, oldukça üzgün olduğu belirtildi. Bebeğin gerçek babasının ise Stedman’ı daha önce ilişkide olduğu 15 yaşındaki Tyler Barker olduğu sanılıyor. (dha)