Ali Babacan'dan lüks yaşam uyarısı

Ali Babacan'dan lüks yaşam uyarısı
Ali Babacan'dan lüks yaşam uyarısı
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekânlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez" dedi.

RADİKA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekânlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez" dedi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Sanayide kazanacağız o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden borçlanarak, daha lüks mekânlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez" dedi.
Özdilek Holding'in yatırımı River Plaza'nın açılış töreninde konuşan Babacan, güven ve istikrar vurgusu yaptı. Kendisinin de tüccar bir aileden geldiğini anlatan Babacan, Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek'in aile dostları olduğunu kaydetti. Neredeyse 50 yıla yaklaşan dostluklarının güvene dayandığını belirten Babacan, Özdilek ailesine hayırlı ve helal kazanç temennisinde bulundu.

ÜRETİM VURGUSU

Türkiye 'de yatırımların artmasının siyasetteki istikrar ile mümkün olduğunu dile getiren Babacan, "Güven oluştuktan sonra istikrar kolaylaşıyor. Güven olmadığı zaman istikrar olmaz, ticaret de yürümez. Hemen yanı başımızda Avrupa 'da görüyoruz kronik ekonomik problemlerle baş başalar. Hükümetlerin ömrü ortalama 1 yıl" ifadelerini kullandı.  İstanbul 'un gelişmeye devam ettiğini aktaran Babacan, lüks mekanlar inşa ederken bunun gelirinin üretime dayalı olmasına dikkat etmek gerektiğini söyledi. Özdilek Holding'i yatırımından dolayı tebrik eden Babacan şunları kaydetti:

"Gelirken otele ve alışveriş merkezine bakarak geldik az önce. İstanbul gelişiyor. Daha modern çalışma alanlarına hızla kavuşuyoruz. Kişi başına düşen geliri 50 bin dolarolan ülkelerde şu anda bu kalite var. Daha iyisi yok. Çok şükür Türkiye bu noktalara geldi. Unutmamalıyız ki bu noktalara gelişimizde sanayi var, üretim var. Pergelin bir ayağı sanayide olduğu sürece öbür ayağıyla farklı sektörleri gezin ama sanayi işin temeli. Asıl katma değer sanayide. Sanayide kazanacağız, o kazandığımızın sonucu olarak daha güzel mekanlarda oturacağız, çalışmalarımızı yapacağız. Ülkenin girdisinden, borçlanarak daha lüks mekanlarda çalışmak, yaşamak ve alışveriş etmek sürdürülemez. Dolayısıyla sanayimizi kuracağız, güçlendireceğiz. Bunu da unutmamak gerekiyor." (CİHAN)

 
 


  http://www.radikal.com.tr/133373813337384

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bence de - mustafamus

  Ben de aynı görüşteyim Sayın Babacan, ama Yiğit öyle demiyor. Önemli olan kimin dediği oluyor

  EN KOLAY PARA KAZANMA YOLU AVM AÇMAK.. - ARAGORA

  Üretim yapmak çok zor ve masraflı...AVM ise ,ekmek istemez su istemez..Ver kiraya dükkanları ,götür parayı..Vatandaşın cebindeki üç kuruşu nasıl götüreceğim hesabı bunlar...Oysa ,Türkiye ,üretmiyor..İhracatı,ithalatını karşılamıyor... Açık o kadar büyük ki, dolarını türkiyede tutanlar ki bunların çoğu petrol zengini ülke paralarıdır,bir çekecek olsa ,yandı gülüm keten helva...Türkiye ,ateşle oynuyor ,bana göre...

  Aksaray! - halukaka

  Sadece AKSARAY diyorum. Seçimlerde seçmen Babacan'ın bu nasihatını unutmasın.

  ulke kazanmaz ama Tayyip bey kazanir secimi de - radi11

  secimi kazanmak icin iceriye kirli para ve suudi milyonlari akiyor olmali