Alın Yazım dizisinin hayranlarını üzen haber

Alın Yazım dizisinin hayranlarını üzen haber
Alın Yazım dizisinin hayranlarını üzen haber
Alın Yazım dizisi yeni bölüm neden yok? Niçin yayınlanmıyor? Hayranları Alın Yazım dizisinin son durumunu merak ediyor. İşte Alın Yazım dizisine dair son bilgi...

RADİKAL - Kanal D’de yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesi olan Alın Yazım dizisinin, bugün final bölümü yayınlandı. Radikal’e yapılan açıklamaya göre, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün saat 09:30'da yayınlanan dizi, 16 Ekim Cuma günü final yaptı.

Dizi bir süredir programdakinden farklı saatlerde yayınlanıyordu. Bu durum dizinin hayranları arasında “acaba kanalı mı değişecek” sorusunuun sorulmasına sebep olmuştu. Bugün Kanal D’den yapılan bir açıklamaya göre ise, Alın Yazım dizisi artık yayınlanmayacak.

ALIN YAZIM DİZİSİNİN KONUSU

Doğduğu gün yetimhaneye bırakılan, sekiz yaşına kadar İstanbul’da, sonra da Eskişehir yetimhanelerinde büyüyen Asya, aslında çok büyük bir mirasın tek varisiydi. Ve bunu kendisi dahil kimseler bilmiyordu. 

Yıllar önce annesini doğum masasında kaybederek en büyük talihsizliği yaşayan Asya için hayat başlangıcından itibaren zorluklarla geçmiştir.  Asya iki günlük bebekken babası Cevher’in yurt dışından ölüm haberi gelmiş, böylece Asya amcası Levent ve yengesi Aysel’in eline kalmıştır. Cevherin tek varisinin Asya olduğunu bilen Aysel, Levent’ten gizli sevgilisi Kürşat’ı kullanarak hain bir plan hazırlamıştır: Asya geç kalmadan yok edilecektir. Plan tıkır tıkır işler ve Aysel kaynının büyük servetine konar. Ama henüz onun da bilmediği bir şey vardır… Aysel Asya’yı öldü bilmektedir. Oysa Kürşat kızı bir yetimhaneye vermiş, hayatını adım adım takip etmiştir. Amacı günü gelince Asya’yı, Aysel’den intikam almak için kullanmaktır.

Asya, İstanbul’a gelişiyle birlikte Aysel’in elinden aldığı hayata kaderinin de yardımıyla adım adım yaklaşacak, yaşamıyla ilgili sırlar açığa çıktığında, onca zenginliğin tek sahibinin Asya olduğu gerçeği ortaya çıkacaktır. Üstelik Asya kuzeni Selma’nın nişanlısı Yiğit ile de büyük bir aşk yaşamaya başlayacaktır. Asya’nın İstanbul’a geldiği gün Yiğit ile tatlı bir kavgayla başlayan tanışmaları, vazgeçemeyecekleri tutkulu bir aşka dönüşecektir. Masum ve iyi niyetli Asya, farkında olmadan yengesi ve kuzeninin tüm düşmanlıklarını üzerine çekecektir. Yiğit ile aşkları defalarca sınanacak, onlar her defasında birbirlerine daha çok bağlanacaklardır.

 

ALIN YAZIM DİZİSİNİN AYRINTILARI

Yapım: Düş Gezginleri Film Yapım Dağıtım Hizm.A.Ş.

Yapımcı: Nilgün Sağyaşar

Uygulayıcı Yapımcı:  İsmail Çağlar

Yönetmen: Irmak Çengel - Atilla Cengiz 

Senaryo: Nebahat Küçükazay, Uğur Kandemir Arpacı, Zeynep Kaya, Necati Küçükazay, Melike Yılman, Nur Araboğa Kıymaç, Seçil Kahveci

 Oyuncular:  Duygu Keser (Asya), Ozan Dağgez (Yiğit), Yeşim Gül (Aysel), Orhan Aydın (Kürşat), Adnan Koç (Savaş), Deniz Özlem Durmaz (Selma),Ecem Karavus (Emel), Zafer Demircan (Zuhal), Aykut Ünal (Şevki),Şebnem Gürsoy (Feraye), Kahraman Sivri (Melih),Ceren Erginsoy (Nihal), Pelin Orhuner (Melek), Efe Erdal (Selim),Erdem Yılmaz (Ercan),Merve Ünal (Canan), Özge Oldaç (Zümrüt),Begüm Tosun (Cahide), Fırat Can Aydın( Ali), Büşra Acar (Ayşe) ve Aziz Sarvan (Levent)

Duygu Keser - Asya Yılmaz

Su gibi güzelliği ve iyi yürekliliği dillere destan olan Asya, zor şartlar altında yetimhanede büyümüştür. Asya çizim yeteneği sayesinde üniversite okumaya hak kazanmış ve yıllar sonra terk edildiği şehre; İstanbul'a gelmiştir. Hayatı boyunca kimsesizliğin acısını hissetse de buna rağmen güçlü, yardımsever ve hayat dolu olmayı başarmıştır. İstanbul'a geldiği ilk gün hayatının tek aşkı olacak olan Yiğit'le karşılaşması, aslında yaşaması gereken kaderiyle yüzleşmesini sağlayacak, hayatındaki sırlar bir bir ortaya çıkacaktır.

Ozan Dağgez - Yiğit Gürel

Gürel ailesinin gözbebeği. Ortakları olduğu hastanenin en gözde cerrahlarından biridir. Yakışıklı, yardımsever, duyarlı herkesin takdirini kazanmış bir adamdır. Ortaklarının kızı Selma ile birlikteliği olan Yiğit, zaman geçtikçe Selma ile birbirlerine uygun olmadıklarını anlamış ve ayrılmıştır.

Deniz Özlem Durmaz - Selma Pekin

Selma, bugüne kadar güzelliği ve zenginliği sayesinde hayatı boyunca istediği her şeyi elde etmiştir. Parayla her şeyi satın alabileceğini zanneden, çıkarları çatıştığı zaman gözü kapalı kötülük yapacak karakterde biri olan Selma, Yiğit'e saplantılı şekilde aşıktır. Asya'nın hayatlarına girmesiyle birlikte Yiğit'i kaybetmemek için iyi gözüküp, Asya'ya her türlü kötülüğü yapacaktır.

Zafer Demircan - Zuhal Aydın

Ailesine çok düşkün olan Zuhal mahallede kuaförlük yapıyordur. Çocuklarının geleceği, ailesinin dağılmaması için her türlü fedakarlığı yapan Zuhal, kocası Şevki'nin kötü alışkanlıklarına bile düzelir umuduyla bakmaktadır.

Orhan Aydın - Kürşat Vural

Aysel’in eski sevgilisi. Bu güne kadar her türlü belaya bulaşmış, ömrü cezaevlerinde geçmiş bir tiptir.  Kürşat yıllar sonra Aysel’in karşısına çıkar. Aysel’in kendisine öldür diye verdiği bebeği öldürmemiş, tüm zenginliğin sahibi olan o bebek şimdi büyümüştür. Kürşat elindeki bu sırla Aysel’den istediklerini alıncaya kadar tehdidini sürdürecektir. En sonunda Aysel dayanamayıp tam Kürşat’ı öldürecekken, ikisinin de hiç ummadığı bir kişi Kürşat’ın hayatını kurtaracaktır.

 

Yeşim Gül

Aysel Pekin

Yaşına göre oldukça alımlı, bencil bir karaktere sahip olan Aysel, iyi bir semtte modaevi sahibidir. Aysel Asya'nın babasından kalan tüm mal varlığını entrikayla üzerine geçirmiş ve bu sayede zengin olmuştur. Kızı Selma ,Aysel'in hayattaki en zayıf noktasıdır.

 Aykut Ünal

Şevki Aydın

Kendinden başka kimseyi düşünmeyen, hayatta olduğundan hep daha fazlasını hak ettiğine inanan bencil bir adam. Karısı Zuhal, her türlü aşırılığına yıllarca tahammül etmiş. Oğlu Ali ise babasının sorumsuzlukları yüzünden sorunlu bir genç olarak büyümekte. En son, karısını aldattığı ortaya çıkınca, ailesi ile tüm bağları kopacak.