Alkışlar 'Ece Bar' için!

Alkışlar 'Ece Bar' için!
Alkışlar 'Ece Bar' için!

Mekanın tavanındaki bulutlarda, artık aramızda olmayan Ece Bar müdavimlerinin isimleri asılıydı.

İstanbul'un seçkin yeme-içme yerlerinden Ece Bar, 30. yılını kutladı. Ece Aksoy'un sahibi olduğu mekân önceki akşam ünlü simaların akınına uğradı.

İstanbul eğlence hayatının kendine özgü mekânı Ece Bar, önceki akşam 30 yaşına bastı. Sayısız güzel gecenin şahidi Ece, bu özel günde ünlü simaların akınına uğradı. Atılan iğnenin yere düşmeyeceği mekanda kalabalık sokağa kadar taştı. Peki kimler yoktu ki Ece’de?
Sezen Aksu, Sumru Yavrucuk, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Zerrin Tekindor, Zuhal Olcay, Zafer Algöz, Meltem Cumbul gibi sanat dünyasının ünlü isimleri oradaydı. Gazetecilerin de sık sık uğradığı Ece Bar’da dün akşam Radikal Gazetesi Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık, Radikal II Yayın Yönetmeni Tuğrul Eryılmaz, Yıldırım Türker, Hürriyet yazarları Ertuğrul Özkök, Mehmet Y. Yılmaz, Kanat Atkaya, İsmet Berkan, Sedat Ergin, Asu Maro ve tabii ki düğününü burada yapan Hasan Cemal ve Ayşe Sözeri de bu önemli gecede Ece’deydi. 30’uncu yaşgününde her şey geçmişi hatırlatıyordu, mekânın tavanında, ‘bizi yukarılardan bir yerlerden’ seyreden, artık aramızda olmayan müdavimlerinin isimleri yazılıydı. Kimler yoktu ki; Onno Tunç, Yaman Okay, Uzay Heparı, Tuncel Kurtiz…
Ev sahibi Ece Aksoy ise misafirleri ağırlama telaşındaydı. Bir an olsun oturmadı, sürekli koşturdu. Hazırladığı mönü her zamanki gibi lezzet doluydu. Yüzük büyüklüğünde mücverler, küçük parmakvari yaprak sarmalar, dolmalar… Tabaklar dolu doluydu. Anılar yad edildi, eski günler konuşuldu. Gece yarısına kadar dolu dolu olan Ece’de gece güzel bitti.