Alman ekranının en güzeli: Nazan Eckes

Alman ekranının en güzeli: Nazan Eckes
Alman ekranının en güzeli: Nazan Eckes

Nazan Eckes

Almanya, özel TV kanalı RTL'de ana haber bültenlerini sunan ve farklı programlarda moderatörlük yapan Nazan Eckes'i konuşuyor. Akşam gazetesinin haberine göre Türk asıllı ünlü sunucu, bu kez de en güzel ekran yüzü seçildi.

Habere göre, siyasetçiler tarafından entegrasyonun en önemli isimlerinden biri olarak gösterilen 37 yaşındaki Nazan Eckes, ülke genelinde yapılan bir araştırmada toplam oyların yüzde 21.8’ini aldı.
1976’da Köln’de doğan Nazan Eckes, 1995 yılında yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra Almanya’nın Leverkusen kentinde bulunan Alman VIVA televizyon kanalında metin yazarı olarak staj yaptı. Daha sonra aynı kanal tarafından işe alındı. 1998-1999 yılları arasında Türkçe’yi unutmamak için yerel Türkçe gazete Haftalık Posta’da yazılar da yazan Eckes, 1999 yılında Alman televizyon kanalı RTL II tarafından hava durumunu ve ‘Lokalmagazin Guten Abend’ programını sunmak üzere transfer edildi. Daha sonra ana haber sunucusu olarak seçilen Eckes, Kai Ebel ile birlikte de ‘Das Magazin Formel Exlusiv’ programının moderatörlüğünü yaptı. Ünlü sunucu, 2007 yılından bu yana RTL kanalının ‘Mittagsmagazin’ programını sunuyor.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Magazin

  ,

  haber

  ,

  Posta

  ,

  Ünlü

  ,

  Hava

  ,

  ülke