Alman saldırgan bilek güreşini de seviyormuş...

BERLİN - Almanya’nın Winnenden kasabasında bir liseyi basarak, 15 kişiyi öldüren Tim Kretschmer’e ait amatör kamera görüntüleri yayınlandı. Görüntüler, Almanya’nın Rottenburg kentinde, geçen yıl düzenlenen bir bilek güreşi turnuvası sırasında çekilmiş. Büyük bölümü kapatılan görüntülerde, 17 yaşındaki Kretchmer’in, turnuva öncesindeki hazırlık karşılaşmaları var.
Bu arada saldırıda ölenler dün defnedilmeye başlandı. İlk cenaze töreninde, yüzlerce kişi ellerinde çiçekler ve mumlarla, hayatını kaybeden genci son yolculuğuna uğurladı. Kretschmer, geçen hafta, 15 kişiyi öldürdükten sonra intihar etmişti. Ölenlerin çoğu başından aldıkları kurşunlar sebebiyle olay yerinde hayatını kaybetmişti. 

Silah denetimi sıkılaşacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel de dün, Kretschmer’ın ülkede yarattığı endişe üzerine bir açıklama yaptı. Silah kullanımı kontrollerini sıkılaştıracaklarını belirten Merkel, “Bu tip olayları kökünden kurutmak imkânsız olsa da, bu olay her an tetikte olmamız gerektiğini hatırlattı. Ailelerin çocuklarını okullara gönül rahatlığıyla göndermesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. (ap)