Almanlar'dan Çanakkale filmine +18 sınırı

Almanlar'dan Çanakkale filmine +18 sınırı
Almanlar'dan Çanakkale filmine +18 sınırı
'Fetih 1453'e getirdiği yaş sınırıyla tepki toplayan Alman yetkililer, Türkiye'de 7 yaş sınırı konulan 'Çanakkale: Yolun Sonu'na 18 yaş sınırı koyarak gurbetçileri kızdırdı.

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren ve Türkiye 'de 7 yaş sınırı getirilen "Çanakkale: Yolun Sonu" filmi için Almanya 'da 18 yaş sınırı getirildi.

Avusturya'nın da aynı uygulamaya yürürlüğe koyduğunu söyleyen yapımcı Tolga Aydın "Her zaman ulusal değerlerimize sahip çıktık ve çıkacağız. Gerekli yerlere başvurumuzu yaptık; umarım hak ettiğimiz sonucu alırız" dedi.

Başrollerini Gürkan Uygun, Umut Kurt, Berrak Tüzünataç ve Mahir Günşıray'ın paylaştığı filmle ilgili Almanya'da yaşanan olaylar bununla da sınırlı kalmadı. Filmin yurt dışı dağıtımcısı A&F Media'ya göre; ülkedeki bir sinemada yetkililer ve gurbetçiler arasında arbede çıktı. Filmi seyretmekte ısrar eden vatandaşlar ile yaş sınırı nedeniyle onlara engel olmaya çalışan yetkililer arasında kavga çıktı. Kavgaya polis müdahale etti.

YiNE AYNI HiKAYE
Alman yetkililer, geçtiğimiz yıl gösterime giren "Fetih 1453" için de benzer bir karara imza atarak filmi "+16" yaş uygulamasıyla vizyona sokmuş; filme getirilen bu yasak gurbetçilerin tepkisini çekmişti.