Almanya'da canlı yayında taciz skandalı

Almanya'da canlı yayında taciz skandalı
Almanya'da canlı yayında taciz skandalı
Spiker meslektaş tacizine tokatla yanıt verdi

 

BERLIN - Almanya'da TV'de canlı yayınlanan bir şarkı yarışması sırasında yarışmayı birlikte sunduğu bayan arkadaşının göğüslerini elleyen Hans Blomberg, tartışmaya neden oldu. Tacize uğrayan kadın sunucu Blomberg'i tokatladı.
Deutsche Welle'nin haberine göre bu yıl 5’ncisi yapılan ve Pro-7 Televizyonu tarafından organize edilen “Bundesvision Song Contest”in Potstdam’da yapılan finalinde, puanlar, her eyaletten canlı bağlantılarla toplandı. Baden-Württemberg eyaletinin puanlarını BigFM sunucuları 31 yaşındaki Hans Blomberg ile 28 yaşındaki Susanka Bersin'e bildirdi. Puanların açıklanması sırasında Blomberg Bersin’in göğüslerini kavrayarak “bu akşamın en iyi puanları bende kaldı” dedi. Susanka Bersin de sunucu arkadaşının bu hareketi üzerine “geri zekâlı” diyerek onu tokatladı.

-PROGRAMI ETKİLEMEZ-

“Bundesvision Song Contest 2009” yarışmasını yayınlayan Pro-7 TV kanalının sözcüsü, “yaşanan olayın şovu etkilemeyeceğini” açıkladı. Canlı yayındaki hareketi tartışma yaratan radyo sunucusu Hans Blomberg ise olayla ilgili görüşlerini “Bild am Sonntag” gazetesine açıkladı.

-ESAS SKANDAL BANA ATILAN TOKAT-

Hans Blomberg, “asıl skandal, göğüslerini ellemem değil, bana atılan tokattı” görüşünü savundu. Hans Blomberg’in görev yaptığı BigFM’in yayın yönetmeni Karsten Kröger, “Bu, daha önce konuşulmuş bir hareket değildi. Eğer böyle bir şey yapacağını bilseydik izin vermezdik” dedi. “Olayın kendisini şoke ettiğini” belirten BigFM yayın yönetmeni Karsten Kröger, “Blomberg’in işten çıkarılmayacağını, ancak kendisinden canlı yayında özür dilemesinin beklendiğini” kaydetti.Kröger, Hans Blomberg’in olaydan ötürü sunucu arkadaşı Susanka Bersin’den özür dilediğini belirtti.