Alsancak'ta şenlik var

Alsancak'ta şenlik var
Alsancak'ta şenlik var
İzmir'de 16-17 Mayıs günlerinde yapılacak şenlik kapsamında, Alsancak'ın tüm sokaklarında etkinlikler düzenlenecek. Şenlikte bu yıl İzmirli ünlü aşçılar, Ege Yemekleri Yarışması'nda ter dökecek.

Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen Alsancak Şenliği’nin 12.’si, 16-17 Mayıs günlerinde yapılacak. ‘Sokakta Hayat Var’ sloganıyla 12 yıldır düzenlenen şenlik kapsamında, Alsancak semtinin tüm sokaklarında farklı sanat dallarında gösteriler yapılacak, Ege’ye özgü tatlar ve müzikler kent sakinlerine sunulacak. Şenliğin açılışında, Alsancak Vapur İskelesi önünde düzenlenecek konserde, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin bir dönem müdürlüğünü de üstlenen opera sanatçısı Hakan Aysev İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

Şenlik bu yıl İzmir Aşçılar Derneği üyelerinin de desteğiyle yapılan, Ege Yemekleri Yarışması’na da evsahipliği yapacak. Tanıtım toplantısında konuşan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, oldukça zengin içerikli bir şenlik düzenlediklerini ifade ederek, aynı saat dilimi içinde Alsancak’ta 32 noktada birbirinden farklı kültür sanat etkinliklerini izlemenin mümkün olacağını söyledi. Tartan, Alsancak’ın her gün bir milyon kişinin ayak bastığı bir semt olarak ‘İzmir’in kalbi’ olduğuna işaret ederek, “Sokakta hayat var olgusunu önemsiyoruz. İnsanların birbirine sevgi, saygı ve hoşgörüsü bu şekilde artıyor. İzmir sokakta yaşamayı seviyor, biz de bu şenliğin konseptini buna göre belirledik” dedi. Kendi yönetiminden önce başlayan şenliğin, 12 yıla ulaşmasının ve kurumsallaşmasının önemine değinen Tartan, tüm kent sakinlerini etkinliklere davet etti.