Alternatif hediyeler

Evinizde vereceğiniz bir yılbaşı partisi, hediye yerine geçebelir. Elbette bu parti çok özel olmalı.

Evinizde vereceğiniz bir yılbaşı partisi, hediye yerine geçebelir. Elbette bu parti çok özel olmalı. Tabii bunun koşulu bol vaktinizin olması. Sevdiğiniz bir kişiyi ve kişileri yılbaşı gecesi evinize davet edin. Küçük davetiyeler hazırlayın. Evi balonlarla, girlandlarla süsleyin. Çok özenli bir sofra kurun. Yemeği kesinlikle baştan savma yapmayın, en iyisi bir yemek kitabına gömülüp çorba, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve çeşitli mezelerden oluşan bir mönü hazırlayın. Evi mumlarla donatın. Müzik şeçiminde özenli olun. Çağırdınız kişilerden şık giyinmelerini isteyin, tabii siz de buna uyun.
Spora teşvik
Mesela uzun zamandır kilo problemleri olan veya bir türlü spor yapamamaktan
yakınan birine evinin yakınındaki bir spor salonundan aylık veya yıllık abonelik hediye edin. Anneniz ya da yakın bir arkadaşınız bu jestinizden çok memnun kalabilir.
Kölesi olun
Sevgilinizin kölesi olun. Ömür boyu değil canım, birkaç gün için. Büyük bir kağıda veya kartona, en şık el yazınızla, şu şu tarihler arasında, onun kölesi olmayı kabul ettiğinizi, bunun da o tarihler arasında onun size her istediğini yaptırabileceği anlamına geldiğini yazın. Kağıdı rulo haline getirip kurdeleyle sarın, yılbaşı gecesi teatral bir tavırla sevgilinize verin. Ama o gün gelip çattığında mızıkçılık yapmak yok!
Eski dostlar
Sevindirmek istediğiniz kişinin, çok sevip uzun zamandır görmediği, hatta izini kaybettiği bir arkadaşı, kardeşi vs. var mı? Güzel. Hiç durmayın, hemen o kişinin izini bulmaya çalışın. Kayıp dostun elinden çıkmış bir mektup, not düşülmüş bir fotoğraf, yılbaşı gecesi gelecek bir telefon, yakınınızı çok mutlu edebilir. Ama dikkat edin, arası bozuk olan kişileri barıştırmaya çalışmayın, hüsrana uğrayabilir, yılbaşını hem sevdiklerinze hem de kendinize zehir edebilirsiniz.
Masajla şımartın
Bu önerimiz, yine sevgilisine ne alacağını bilmeyenler için: Sürpiz masaj. İşe hoş kokulu bir masaj yağı edinmekle başlayın. Sevgilinizin yatacağı rahat bir yatak hazırlayın. Işıkları söndürün, mumlarla ortamı aydınlatın. Fonda hafif bir müzik çalsın. Bütün hazırlıkları sevgilinize çaktırmadan yapın ama yoksa sürpriz bozulur. Sevgilinize odaya girmeden önce bornoz giymesini söyleyin. Sonra onu uzun ve yumuşak bir masajla şımartın. Masaja kimse hayır demez!Hepimiz biliriz bu durumu, sevdiğimiz birinin doğumgünü veya yılbaşı yaklaşırken kara kara yakınlarımıza ne alacağımızı düşünmeye başlarız. Hele uzun yıllardır tanıdığımız ve dolayısıyla yıllardır armağanlar aldığımız kişilere (anne, baba, kardeş, çocukluk arkadaşı, eş gibi) uygun ve her zamankinden farklı bir hediye bulmak adeta işkence haline dönüşür. Özel bir şey alacağım diye günlerce, haftalarca o mağaza senin bu butik benim dolaşır, sonunda da son gün alel acele, hiç de içimize sinmeyen bir şeyi paketlettiriveririz... Ya da bütçemiz dar ve hediye alınacak kişi sayısı çok olduğundan, fiyat limitini çok düşük tutmak zorunda kalır, aldığımız (daha doğrusu alabildiğimiz) hediyeden ne biz ne karşımızdaki memnun kalır. Biz erken davranalım ve size bu yılbaşında da aynı sahneyi yaşamamanız için alternatf hediler derledik.