Alternatif vizyonda yeni program

Alternatif vizyonda yeni program
Alternatif vizyonda yeni program

Ayça Damgacı ve Ercan Kesal'ın başrollerini oynadığı Mahmut Fazıl Coşkun filmi 'Yozgat Blues' da Başka Sinema'da.

Yılboyu süren festival 'Başka Sinema' Aralık programını açıkladı. 'Yozgat Blues' ve 'Bir Hurdacının Hayatı' bu ay görebileceğimiz filmler arasında.

Bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı isbirliğiyle hayata geçirilen Başka Sinema 'nın Aralık ayı filmleri belli oldu. Yılboyu süren bir festival niteliğindeki Başka Sinema'da 6 Aralık'ta 'Yozgat Blues' ve 'Saroyan Ülkesi', 20 Aralık'ta 'Özür Dilerim' ve 'Bir Hurdacının Hayatı', 27 Aralık'ta ' Genç ve Güzel' gösterime giriyor. Normal şartlarda gösterim şansı bulmayan ya da az sürede gösterimden kalkan bağımsız filmlerin yılboyu antraktsız ve arasız gösterildiği etkinlik, aynı salonda en az üç film göstererek filmleri uzun süre vizyonda bırakıyor.

Kasım'da başlayan etkinlikte ilk gösterime giren filmlerden ' Mavi En Sıcak Renktir'i haftasonu 3 günde 2147 kişi (seans ortalaması 90) ve sadece 13.30 seansında gösterilen 'Frances Ha'yı ise 317 kişi (seans başı 79) izledi. İlgiden dolayı ek seans konan 'Sen Aydınlatırsın Geceyi'nin ise seyirci  sayısı açıklanmadı.

 


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Mavi

  ,

  film

  ,

  genç

  ,

  Aralık

  ,

  sıcak