Alternatif vizyonda yeni program

Alternatif vizyonda yeni program
Alternatif vizyonda yeni program
Yılboyu süren festival 'Başka Sinema' aralık programını açıkladı. 'Yozgat Blues' ve 'Bir Hurdacının Hayatı' bu ay görebileceğimiz filmlerden...

Bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Başka Sinema ‘nın aralık ayı filmleri belli oldu. Yıl boyu süren bir festival niteliğindeki Başka Sinema’da 6 Aralık’ta ‘Yozgat Blues’ ve ‘Saroyan Ülkesi’, 20 Aralık’ta ‘Özür Dilerim’ ve ‘Bir Hurdacının Hayatı’, 27 Aralık’ta ‘ Genç ve Güzel’ gösterime giriyor. Normal şartlarda gösterim şansı bulmayan ya da az sürede gösterimden kalkan bağımsız filmlerin yıl boyu antraktsız gösterildiği etkinlik, aynı salonda en az üç film göstererek filmleri uzun süre vizyonda bırakıyor.
Kasımda başlayan etkinlikte ilk gösterime giren filmlerden ‘ Mavi En Sıcak Renktir’i hafta sonu 3 günde 2147 kişi (seans ortalaması 90) ve sadece 13.30 seansında gösterilen ‘Frances Ha’yı ise 317 kişi (seans başı 79) izledi. İlgiden dolayı ek seans konan ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’nin ise seyirci sayısı açıklanmadı.

Başka Sinema

çarşamba gecesi etkinliklerine ise Kısa Film Gecesi’yle devam ediyor. Fil’M Hafızası’nın seçkisiyle Türkiye‘den kısa filmler bu akşam Başka Sinema salonlarında.
Beyoğlu Sineması ve Altunizade Capitol Spectrum Sinema’da 21.15, Kadıköy Rexx’te 21.30 ve Ankara Büyülü Fener Kızılay’da 21.00 seanslarında gerçekleşecek olan Kısa Film Gecesi’nin biletleri, seanslardan önce gişeden alınabilir.
Seçkide, Aykut Alp Ersoy’un ‘Modern Zamanlar’, Tunç Şahin’in ‘Sadece Tek Bir Gün’, Abdülbaki Yavuz’un ‘Jurnal’, Ertuğ Tüfenkçioğlu’nun ‘Direk Aşk’, Eli Kasavi’nin ‘Evren’in Sonu’ ve Veysel Akşahin’in ‘Hala’ filmleri yer alacak. ‘Başka Sinema’ Altunizade Capitol Spectrum, Kadıköy Rexx, Beyoğlu Beyoğlu ve Ankara Kızılay Büyülü Fener sinemalarında takip edilebilir.