Altı yaşından beri Barbie bebek gibi yaşıyor!

Altı yaşından beri Barbie bebek gibi yaşıyor!
Altı yaşından beri Barbie bebek gibi yaşıyor!
Gün geçmiyor ki kendisini 'insan Barbie' olarak tanımlayan yeni bir genç kadınla tanışmayalım. Moskova'da yaşayan 26 yaşındaki model Angelica Kenova 'son gerçek Barbie'. Üstelik doğduğundan beri yaşayan bir oyuncak bebek gibi yetiştirildiğini anlatıyor...

RADİKAL - İkonik oyuncak bebek Barbie’ye benzemek için onun gibi giyinen, onun gibi makyaj yapıp Barbie pozları veren örnekleri bolca duyduk. İşi daha da ileri götürüp Barbie’ye benzemek için estetik operasyon geçirenler bile oldu. Bu kez Moskova’da yaşayan 26 yaşındaki model Angelica Kenova kendisini ‘gerçek Barbie’ ilan ediyor. Lakin Kenova’nın öyküsünde adeta ‘istismar’ denebilecek detaylar mevcut. Genç kadın , anne-babası tarafından, doğduğundan beri bir oyuncak bebek gibi yetiştirildiğini, şu anda da ebeveynlerinin kendisini aşırı derecede kontrol ettiğini anlatıyor. Çok sıkı bir diyet ve egzersiz programına tabi olan Kenova anlatıyor: “Ailem beni prenses gibi büyüttü, dışarı çıkmama asla izin vermedi, erkeklerle buluşmama ya da alışılageldik gençlik aktivitelerini yapmama izin yoktu. Sonuç olarak gerçek hayatı yaşamaya uygun biri değilim, yaşayan bir oyuncak bebek gibiyim.”

Kenova doğduğundan beri Barbie bebek gibi giyiniyor ve ancak annesi Natalia’nın eşliğinde dışarı çıkıp birileriyle buluşabiliyormuş. Kendisini çocuk psikologu, balerin ve model olarak tanımlayan Kenova sık sık yarı çıplak pozlar veriyor ki pek çok konuda hayli sıkı olan ailesi bu fotoğraflara onay veriyormuş.
Kenova’nın tavırları, yürüyüşü, konuşması Barbie gibi ve bu haliyle de sosyal medyada binlerce takipçi biriktirmiş. Kenova’nın vücut ölçüleri de Barbie bebek gibi tuhaf oranlarda lakin kesinlikle herhangi bir estetik operasyon geçirmediğini söylüyor.
Kenova ailesinin, tek başına kendine kılık kıyafet almasına da müsaade etmediğini söylüyor: “Kıyafetlerimi annemle birlikte alıyor, biriyle buluşacağım zaman annem de geleceği için üç kişilik rezervasyon yaptırıyorum. Bu nedenle hiçbir zaman düzenli bir ilişkim olmadı.”
Kenova annesi ve babasının, kendisinin model olarak başarılarından ve verdiği seksi pozlardan memnun olduğunu anlatıyor: “Anne-babam beni çocukluğumdan beri bir Barbie bebek gibi yetiştirdi, ben de dünyadaki kızların idolü olan Barbie gibi olduğum için mutluyum. Bu oyuncak bebek imajını ben değil annemle babam seçti. Altı yaşıma bastığımda annem bana koleksiyon ürünü Barbie bebekler almaya ve beni Barbie gibi giydirmeye başladı. Annem de gençliğinde çok güzeldi, Brigitte Bardot’ya benzerdi. Çocukken saatlerce ayna karşısında poz verir, ailemin arkadaşlarına performans sergilerdim. Herkes bana ‘Rus Barbie’ derdi. Ergenlik dönemimde ailemin benim için tuttuğu özel spor hocası bana özel bir eğitim programı hazırladı. Bu programa uyarak kalçalarımı şekillendirip belimi incelttim. Hocamla haftada beş gün, günde iki, üç saat çalışıyoruz.” Angelica Kenova’nın geleceğe dair hayali ise bir gün Playboy Playmate olmak. (The Daily Mail)