Altın 60'ın sırrı: Mutlu, stressiz hayat

Altın 60'ın sırrı: Mutlu, stressiz hayat
Altın 60'ın sırrı: Mutlu, stressiz hayat

Ünlü moda tasarımcısı Vera Wang (solda) 60, şarkıcı Jane Birkin ise 62?sinde... FOTOĞRAF: REUTERS

LONDRA - Oyuncu Meryl Streep ve  Susan Sarandon, tasarımcı Vera Wang gibi isimler 60 yaşını devirdiği halde hâlâ hem çok seksi, hem de çok genç görünen isimlerden. 60 yılı geride bırakmış kadınların bu kadar seksi görünmesinin sırrı ne? İngiliz The Times gazetesi, bu isimlere sırlarını sordu. Ortak yanıt stressiz, mutlu bir hayat olsa da çeşitli kozmetik ve cerrahi müdahaleler de yok değil...
62 yaşındaki oyuncu Susan Sarandon, yaşlanmanın güzel olduğunu ama insanın hissettiği yaşın ve fiziksel durumun daha önemli olduğunu söylüyor. 64 yaşındaki şarkıcı, oyuncu, şarkı sözü yazarı Debbie Harry ise genç gözükmek için gerçekleştirilen ameliyatlara o kadar da karşı değil. Harry, “Birkaç yıl önce yüzümü gerdirdim. Neden olmasın ki? Hareketin bir parçası olman için sana gereken her şeyi veriyor ve hiç de kendimi saklıyormuş gibi hissetmiyorum” diyor. 62 yaşındaki oyuncu, şarkıcı ve yönetmen Jane Birkin ise “Tutkunu asla bırakma, ilerlemeye devam et. Mütevazı ol. Muhteşem deneyimler yaşa. Faydalı ol, inandıkların için dik dur. Değer verdiğin şeyler için, gerekiyorsa sinirlen” sözleriyle veriyor ‘sırrını’.
Eski modellerden Jan de Villeneuve ise şu anda 65 yaşında ve 60’lı yaşlarında çok da fazla bir şeyin değiştiğini düşünmüyor. Villeneuve “Daha genç yaşlara geri dönmek için çabalamak ve endişelenmek aslında zaman kaybı...” diyor. (The Times)