Altın Elma'nın sahibi 'Küf'

Altın Elma'nın sahibi 'Küf'
Altın Elma'nın sahibi 'Küf'

'Küf'ün yönetmeni Ali Aydın aynı zamanda en iyi yönetmen de seçildi.

13. Frankfurt Türk Film Festivali'nde ilk kez verilen 'Altın Elma' ödülünü, Ali Aydın'ın 'Küf' isimli filmi kazandı Küf ayrıca 'En İyi Yönetmen' ve 'En İyi Erkek Oyuncu' kategorilerinde de ödüllerin sahibi oldu.

13. Frankfurt Türk Film Festivali'nde ilk kez verilen 'Altın Elma' ödülünü, yönetmenliğini Ali Aydın'ın yaptığı, oğlunu arayan bir babanın öyküsünü anlatan 'Küf' isimli filmi, 3 dalda birden kazandı. On gün süren festivalde, film gösteriminin yanı sıra, fotoğraf sergisi, konser ve tek kişilik gösteri gibi etkinlikler Frankfurtlu sanatseverlerle buluştu.
Küf filminin, oğlunu 18 yıl boyunca arayan bir adamın hikayesi olduğunu aktaran oyuncu Ercan Kesal, "Bu film, bizim ayıbımızın hikayesi, sanatçı toplumun vicdanıdır, Küf bunu yerine getirdi. Bu ödülü, oğullarını kaybetmek pahasına da olsa, onlara haysiyet ve onurdan başka bir şey öğretmeyen babalara ithaf ediyorum" dedi.
Frankfurt Başkonsolosluğu Konsolosu Özkan Durmaz'ın elinden ödülü, oyuncular ve teknik ekip adına aldığını ifade eden yönetmen Ali Aydın, "Film yapmak çok meşekkatli bir iştir, zor şeyleri bir araya getirmeniz gerekir" dedi.

'Altın Elma' ödülünü kazananların listesi şöyle:
En İyi Film: Küf
En İyi Yönetmen: Ali Aydın - Küf
En İyi Erkek Oyuncu: Ercan Keşal - Küf
En İyi Kadın Oyuncu: Sanem Öge - Şimdiki Zaman
En İyi Müzik: Can Erzincan - Mar
En İyi Senaryo: Nalan Merter Savas - Elveda Katya
En İyi Görüntü: İlke Berke & Canan Özcan - Mar
Jüri Özel Ödülü ve Umut Vaad Eden Oyuncu Ödülü: Semi Çakar- Semi