Altın Kayısı için başvuru zamanı

Altın Kayısı için başvuru zamanı
Altın Kayısı için başvuru zamanı
Bu yıl 4. kez gerçekleştirilecek Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması için son başvuru tarihi 20 Eylül

Bu yıl 15-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 4. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 20 Eylül 2013.
Katılımcıların festivalin www.malatyafilmfest.org.tr adresli web sitesinde yer alan Festival Yönetmeliği’ni dikkate alarak başvuru formunu ve formda istenen tüm materyalleri Ulusal Uzun Film Yarışması Koordinasyon Merkezi’ne göndermeleri gerekiyor.
Sinema Tarihçisi Burçak Evren, Sinema Eleştirmeni İhsan Kabil, Sinema Yazarı Necla Algan ve Mehmet Açar’dan oluşan ön jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmaya kabul edilen 10 film, 15-21 Kasım 2013 tarihleri arasında ana jürinin karşısına çıkacak.
Kristal Kayısı Ödülü’nün yanı sıra En İyi Filmin 75.000 TL, En İyi Yönetmenin 15.000 TL; En İyi Kadın , En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Seneryo’nun 10.000 TL para ödülü de kazanacağı yarışmada ödüle değer görülen film sahiplerine ödülleri 21 Kasım 2013 Perşembe gecesi Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Festival Ödül Töreni’nde takdim edilecek.