Alzheimer'li yaşlılara ateş:?Sekiz ölü

Alzheimer'li yaşlılara ateş:?Sekiz ölü
Alzheimer'li yaşlılara ateş:?Sekiz ölü

Polis yetkilileri saldırıdan sonra olay yerini çembere alarak buldukları silahı incelemeye başladı. FOTOĞRAF: AP

CARTHAGE - ABD’nin Kuzey Carolina eyaletindeki bir yaşlı bakımevine düzenlenen silahlı saldırıda yedi yaşlı ve bir bakıcı hayatını kaybetti. Polis yetkilileri, Carthage kasabasındaki ‘Pinelake Sağlık ve Rehabilitasyon’ adlı yaşlı bakımevinde 45 yaşındaki Robert Stewart adlı saldırganın açtığı ateşte beş kişinin de yaralandığını açıkladı.
Yerel savcılık, bakımevinden kimseyle bağlantısı olmadığı anlaşılan Stewart’ın polis tarafından vurularak yakalandığını ve sekiz cinayetten suçlanacağını açıkladı. Yetkililer, özellikle Alzheimer hastalarının kaldığı 90 yataklı bakımevindeki saldırının, yaralanan polis memurunun Stewart’ı engellememesi halinde daha da kanlı olabileceğine dikkati çekti. Saldırganın eski eşi Sue Griffin, Stewart’ın bu olayı neden gerçekleştirdiğini anlamadığını, sakin bir insan olduğunu ancak son zamanlarda aile üyelerini arayıp kanser olduğunu söyleyerek onlarla vedalaştığını, uzun bir yolculuğa çıkacağını söylediğini açıkladı. 

Eski karısını aramış
15 yıl evli kaldığı Stewart’la 2001’de boşanan Griffin, adamın kendisine ulaşmaya çalıştığını ancak onunla görüşmediğini söyledi. “Anneme ve kız kardeşime beni aradığını söylemiş, telefonuma notlar bırakmış ancak onu aramadım” diyen Griffin, “Yıllarca beni aramadı ancak geçen hafta ısrarla ulaşmaya çalışmasından korktum” dedi. (ap)