Amerikan 'İkoncan'ı Michelle Obama...

Amerikan 'İkoncan'ı Michelle Obama...
Amerikan 'İkoncan'ı Michelle Obama...

Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi, özel bir ödülle, Obama?yı moda dünyasının yeni oyuncusu olarak resmen tanıdı.

NEW YORK - Moda endüstrisi, önceki gün dağıtılan yıllık ödülleriyle, durgunluk döneminin ardından kendine yeni yıldızlar aradığını gösterdi. Tescillenen isimler arasında bir de first lady vardı: Michelle Obama. Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi (CFDA), özel bir ödülle, Obama’yı moda dünyasının yeni oyuncusu olarak resmen tanıdı. Obama, ‘Bir moda ikonu olarak meteorik yükseliş’ olarak tanımlandı.
CFDA Başkanı ve ünlü modacı Diane von Furstenberg, Obama’nın ABD Başkanı Barack Obama için güvenilir bir danışman ve iki çocuk annesi meşgul bir kadın olarak iki yaşamı arasında denge kuran eşsiz bir görünüme sahip olduğunu söyledi.
Michelle Obama ödül törenine katılamadı ama varlığı, yıldız isimlerin oluşturduğu kalabalıkta hissediliyordu. İngiliz sunucu Tracey Ullmaz, açılışta ondan bahsederken iltifatı esirgemedi ama Kraliçe Elizabeth’le buluştuğunda hırka giymemesi gerektiği yönündeki eleştirisini de yaptı. Ödülünü, önceden hazırlanmış bir video konuşmasıyla alan Obama videoda beyaz bir gömlek ve iki sıra inciyle görünüyordu. Gecede, ülkenin en iyi kadın giyim tasarımcıları Kaliforniyalı kız kardeşler Laura ve Kate Mulleavy seçildi. İki kardeş geçen yıl da ‘yeni yetenek’ ödülü almıştı. (ap)