Animasyon karakteri değil, yeni bir mantar türü!

Animasyon karakteri değil, yeni bir mantar türü!
Animasyon karakteri değil, yeni bir mantar türü!
İlk bakışta peş peşe yola düşmüş iki minik insanı andırıyorlar. Kafaları, kolları ve bacakları var. Animasyon filmden fırlamış gibiler ama aslında onlar yeni keşfedilmiş bir mantar türü...

RADİKAL - İngiltere ’nin Norfolk bölgesinde bulunan mantarlar, türünün yeni örneği olarak kayıtlara geçti. Keşfi yapan Jonathan Revett “Küçük mantar adamlara benziyorlar. Zaten ilgimi de böyle çektiler” diyor. Mantar uzmanı olan Revett örneklere esasen 2000 yılında rastlayıp test için Kew Gardens’a yollamış. Ancak mantar uzmanlarının, örneklerin gerçekten şu ana kadar bilinen mantarlardan farklı olduğunu onaylaması 15 yıl almış. Revett ise websitesi fenfungi.com’da bölgeye her sene gittiğini ve mantarlara rastlamaya devam ettiğini yazdı.

Norfolk merkezli Wildlife Tours and Education adlı kuruluştan Carl Chapman ise keşfi ‘merak uyandırıcı’ olarak niteledi ve bu mantarların sadece Norfolk bölgesi için değil, tüm dünya için yeni bir türe ait olduğunu söyledi DNA’larının farklı olduğunu ekledi. (The Daily Mail)


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  İngiltere

  ,

  DNA

  ,

  Mail