Anna'ya binlerce ilaç vermişler

Anna'ya binlerce ilaç vermişler
Anna'ya binlerce ilaç vermişler

Suçlanan iki doktor aralarında sakinleştirici de olan ilaçları Smith?in sevgilisi Stern?e (solda) veriyormuş. FOTOĞRAF: ap

Eski erkek arkadaşı ve iki doktor, aşırı dozda ilaç alarak ölen eski Playboy güzeli Anna Nicole Smith'e binlerce hap yutturmuş!

LOS ANGELES - Aşırı dozda ilaç almaktan 2007’de ölen eski Playboy güzeli Anna Nicole Smith’in eski erkek arkadaşı ve iki doktor, Smith’e binlerce reçeteli ilaç vermekle suçlanıyor. Savcılar, Dr. Khristine Eroshevich’le Dr. Sandeep Kapoor’un komplo kurmak ve sahte reçete hazırlamakla suçlandığını; doktorların, aralarında sakinleştiriciler bulunan ilaçları, bunları eski Playboy güzeline içiren Smith’in eski erkek arkadaşı Howard K. Stern’e verdiklerini iddia etti. Kaliforniya Başsavcısı Jerry Brown, bu kişilerin, Haziran 2004’’ten Ocak 2007’ye kadar çoğu zaman geçerli bir tıbbi amacı olmaksızın, Smith’e aşırı derecede ve tekrar tekrar binlerce reçeteli ilaç sağladığını söyledi. Stern ve Kapoor’un önceki gece teslim olduğu, Eroshevich’in pazartesi günü teslim olacağı duyuruldu.
Eroshevich’in avukatı, müvekkilinin Smith’e başka bir adla bazı reçeteler yazdığını kabul etti ancak suç işleme niyeti bulunmadığını söyledi. Avukat Adam Braun’un iddiasına göre, Dr. Eroshevich, Smith’i tedavi etmeye, oğlunun Eylül 2006’da ölmesi üzerine başladı ve altı ayda bir, Smith’in sevgilisi Stern’le yaşadığı Bahamalar’a gidip ilaç yazdı. Savcılar Dr. Kapoor’un da ‘Michelle Chase’ adını kullanarak Smith’e aşırı derece uyku ilacı, uyuşturucu ilaç, kas gevşetici ve bağımlılık tedavisinde kullanılan metadon benzeri ilaçlar yazdığını iddia ediyor.
Smith’in ölümünün ardından odasında bulunan belgeler arasında Eroshevich imzalı 11 reçete vardı. İlaçların çoğu Stern’in adına yazılmıştı. Aralarında 450 kas gevşetici olan 650’den fazla ilacın adıysa reçetelerde yoktu. (aa, ap)