Anne Hathaway: Artık rollerimi genç oyuncular kapıyor

Anne Hathaway: Artık rollerimi genç oyuncular kapıyor
Anne Hathaway: Artık rollerimi genç oyuncular kapıyor
Ödüllü oyuncu Anne Hathaway ilerleyen yaşından dolayı rolleri daha genç oyunculara kaptırdığını söyledi. Çoğu zaman 'Neden bu rolü o 24 yaşındakine vermişler?' dediğini itiraf etti.

RADİKAL – Hollywood'un, kadın oyuncular söz konusu olduğu zaman söz konusu olan 'gençlik takıntısı' şimdi de Anne Hathaway'i etkiliyor. Henüz 32 yaşında olan Oscar ödüllü oyuncu da artık Hollywood’da handiyse 'yaşlı' sayılan kadın oyuncular arasında... Glamour dergisine konuşan başarılı oyuncu, artık rolleri 24 yaşındaki oyunculara kaptırdığını söyledi.
“Şikâyet edemem çünkü bende bundan yararlandım” diyen Hathaway, “20’li yaşlarımın başındayken 50’lerindeki bir kadın rolü yazılırdı ve onu da ben alırdım. Şimdi 30’lu yaşlarımın başındayım ama ‘Neden bu rolü o 24 yaşındakine vermişler?’ diyorum” dedi.
“Ben de bir zamanlar o 24 yaşındakiydim. Bunun için üzülmüyorum. Bu işler böyle” diye espri yapan Hathaway “Şimdi yapabileceğim tek şey bir ayrıcalık edinebildiğimi ve insanların ilgisini çekecek hikâyeler anlatabileceğime şükretmek. Eğer insanlar gidip izlerse, daha çok yapma imkânım olacak” diyor.
Ondan nefret eden bütün ‘Hathahaters’a rağmen kendisi kinci değil. Jake Gyllenhaal’la birlikteyken tanıştığı
25 yaşındaki Taylor Swift’i oldukça övüyor. Taylor Swift için “O zaman 20 yaşındaydı. Bir kere birlikte dışarı çıktık. ‘Muhteşem bir yaratıksın’ dedim. Çok ateşliydi ve onun bu doğa harikası haline gelişini izledim… Kendi kalbinin götürdüğü yoldan gidiyor gibi gözüküyor” diyor.
Hathaway arkadaşları 32 yaşındaki Emily Blunt ve 38 yaşındaki Jessica Chastain ile bir kitap kulübü başlatmaya hazırlanıyor. (ET)