Anne sütü ve plasentadan kolye yaptı!

Anne sütü ve plasentadan kolye yaptı!
Anne sütü ve plasentadan kolye yaptı!
Avustralyalı anne, kadınların yıllarca sakladığı annelik anılarını ölümsüzleştirmek ve değerlendirmek için onlardan takı tasarlayıp üstte taşınabilir hale getiriyor.

Çoğu anne, çocuklarının bebekliğini hatırlatacak şeyleri büyük bir özenle saklar. Avustralya Adelaide’den bir anne bunu bir adım öteye taşıyarak anne sütü, plasenta ve bebeğin ilk buklesi gibi hatıralardan takı tasarlamaya başladı. iki  çocuk annesi 29 yaşındaki ebe Amy McGlade hobisinden yola çıkarak 2014 yılında takı işini kurdu.
Bu yüzük ve alttaki kolye anne sütünden yapılmış.

İkinci çocuğunun doğumundan sonra hatıralarını bir kutuya koyup kaldırmaya hazırlanan McGlade bu hatıralardan bebeğinin anısını ölümsüzleştirecek bir şey tasarlamaya karar vererek bu işe başladığını anlatıyor. McGlade’in çevre dostu takılarının arasında anne sütü ve plasentadan yapılmış taşlı yüzükler, boncuklar, bilezikler, kolyeler, küpeler ve inciler yer alırken bebeğini kaybetmiş anneler için bebeğin küllerinden tasarlanan parçalar da var.
McGlade plasenta takıları için müşterilerinin kapsül içinde yolladığı göbek bağı ya da plasentayı takı için kullanılan reçinelerle karıştırarak taşlar tasarlıyor. Anneler arasında anne sütü takılarının en popüler ürünlerden olduğunu söyleyen McGlade “Çoğu anne çocuğunun göbek bağını ya da buzlukta sakladığı sütünü bir türlü atamaz, bu yüzden çoğu insan bunlardan neler yapılabileceğini görünce çok heyecanlanıyor ve etkileniyor” diyerek müşterilerinden pozitif tepkiler aldığını belirtti.
Tutkulu olduğu bir şeyi işi haline getirmenin onun işini farklı kıldığını ifade eden McGlade gelecek ay yeni ürününü çıkartacağını ama bunun bir takı değil daha önce kimsenin denemediği çok büyük ürün olacağını duyurdu. (The Daily Mail)  


  ETİKETLER:

  Avustralya

  ,

  çevre

  ,

  Popüler

  ,

  Çocuk

  ,

  Mail