Antalya'da okullar tatil edildi, Valilik 13 Ocak günü için karar verdi

Antalya'da okullar tatil edildi, Valilik 13 Ocak günü için karar verdi
Antalya'da okullar tatil edildi, Valilik 13 Ocak günü için karar verdi
Antalya'da kuvvetli yağış ve fırtına geceden bu yana devam ediyor. Günlük hayatta ve özellikle ulaşımda zorluklar yaşanıyor. Birçok kişi "Antalya'da bugün okullar tatil mi?" diye sorarken Antalya Valiliği açıklama yaptı.

Antalya ’da etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle eğitime bugün için ara verildi. Kentteki fırtına nedeniyle Konyaaltı sahilinde yüksek dalgalar oluştu. Fırtınanın etkisiyle Kaleiçi Yat Limanı'nda bir balıkçı teknesi battı. Limandaki birçok balıkçı, tekneleri sabit tutabilmek için çaba gösterdi. Rüzgarın hızının saatte 145 kilometreye kadar çıktığı Konyaaltı sahilinde oluşan yüksek dalgalar nedeniyle Akdeniz Bulvarı tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Sarısu Deresi'nin taşması sonucu Antalya-Kemer karayolunu su bastı. Biriken sular nedeniyle iki otomobil yolda kaldı. Otomobiller, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı. Yol, tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri, yolun diğer şeridini çift yönlü trafiğe açarak Antalya-Kemer karayolundaki trafiğin sürdürülmesini sağladı.

Öte yandan Fabrikalar ve Habipler mahallelerinde 6 kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek kaldırıldıkları çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Zehirlenen kişilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ
Antalya'da etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle eğitime bugün için ara verildi.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, il merkezindeki Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ilkokul, ortaokul, lise ve anaokullarında eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personel de bugün idari izinli sayılacak.

(AA)