Aralık 1980, Ersoy ve Müren dudak dudağa

Aralık 1980, Ersoy ve Müren dudak dudağa
Aralık 1980, Ersoy ve Müren dudak dudağa

Uluerer (solda), bu samimi buluşmanın kendi sahnesinde olduğunu anlatıyor.

MUĞLA - Türk sanat müziğinin iki ünlü ismi Zeki Müren ve Bülent Ersoy’un Aralık 1980’de aynı sahneyi paylaşırken birbirlerini dudaklarından öptükleri fotoğraflar yine gündeme geldi. 18 yıl önce Bodrum’a yerleşen ve iki hafta önce geçirdiği beyin ve mide kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastaneden önceki gün taburcu olan Nigar Uluerer, iki yıldır yazdığı ‘Yıldızlar da Söner’ adlı kitabında bu karelere de yer verdiğini anlattı.
Uluerer, “Zeki’yle Bülent çok yakın ilişki içindeydi. Çoğunun yan yana gelmez dediği iki sanatçı benimle aynı sahneye çıkarak, saatlerce samimi pozlar vermişlerdi. Ruhen asla ayrılmadılar. Müren, Bülent’i zor günlerinde sık sık arayıp moral verir, yolundan dönmemesini söylerdi” dedi.
Kitabının sanat dünyasında büyük sansasyon yaratacağını söyleyen Uluerer, Ajda Pekkan’a da kendisini aramadığı için dargın olduğunu söylüyor. “Dario Moreno’yla tanışmak için bana yalvardığı günleri unutmuş olmalı” diyen Uluerer, Pekkan’ın kendisine geçmiş olsun mesajını sekreteriyle iletmesine üzülmüş. (dha)