"Arda da bir Ahmet Kaya'cı"

"Arda da bir Ahmet Kaya'cı"
"Arda da bir Ahmet Kaya'cı"
Sarı-Kırmızılı futbolcu Olcan Adın, "Arda da benim gibi Ahmet Kaya şarkılarını çok sever. Yeri gelir, hayatında olan biten herhangi bir şeyi onun bir sözüyle özetler" dedi.

Cumhuriyet gazetesi, Barcelona’ya transferiyle dünya gündemine oturan milli yıldızımız Arda Turan’ın futbol geçmişinde yeri olan önemli isimlerle konuştu. Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Olcan Adın, Arda’nın Barça’ya gidişine dair özel açıklamalar yaptı. İşte Arda'yı yakından tanıyanların Arda ile ilgili anlattıkları:

Arda Turan'dan transfer öpücüğü

Bayrampaşa'dan Barcelona'ya Arda Turan'ın hikayesi

'HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ'

Dördüncü yıldızı takan Galatasaray ’ın takım kaptanı, Süper Lig’in ‘asist’ ve ‘frikik kralı’ unvanlarına sahip milli futbolcu Selçuk İnan, Arda’nın Barcelona’ya transferini Cumhuriyet’e şöyle değerlendirdi: “Arda Turan’ın sağlam karakteri ve kalbinin güzelliği, kendisinin ayaklarına da yansımış. Kendisiyle Süper Lig’deki ilk günlerimiz, Manisa’da beraber oynadığımızda başladı. Pek kimseler bilmez ama o dönem Arda benim aynı zamanda ev arkadaşımdı. Daha o dönem çok güzel şeyler paylaştığım kardeşim Arda için, kendisinin de belirtmiş olduğu gibi, Barcelona o zamanlar sadece bir rüyaydı. Ama Arda o uykudan çoktan uyandı ve gerçek şu: Barcelona’ya transferi, Arda’nın kariyerinde yeni bir zirve.”

Arda Turan’ın kendisinden sürekli olarak ‘starım’ diye bahsettiği ve Süper Lig’in ‘gol kralı’ unvanlı yıldızı Burak Yılmaz, “Arda Turan’ın Barcelona’ya transferi, biz arkadaşları için olduğu kadar Türk futbolu için gurur verici bir olaydır” diye başladığı Cumhuriyet’e özel açıklamalarını, şöyle sürdürdü: “Arda, daha ilk günden Barça’nın en önemli parçalarından biri oldu. Bu olay sadece Arda için değil, dünya kulübü Barcelona için de önemli kazanım. Global arenada Barcelona kulübü için de Arda’ya sahip olmak, Barcelona’yı ayrı kulvarlara taşıyacaktır. Kıtalararası forma satışından tribün gelirlerine, uluslararası sempatiden şehrin ve ülkenin turizm tanıtımına kadar her alanda, Arda Turan’la beraber Barcelona da kazanacaktır.”

Arda Turan'ın Instagram fotoğrafı olay oldu
 

HER ŞEYİ AHMET KAYA'NIN BİR SÖZÜYLE ÖZETLER

Olcan Adın ise kendisinin de hayran olduğu Ahmet Kaya'yı Arda Turan'ın da çok sevdiğini söyledi. Adın, “Arda da benim gibi Ahmet Kaya şarkılarını çok sever. Yeri gelir, hayatında olan biten herhangi bir şeyi onun bir sözüyle özetler” dedi.

Arda Turan'ın Instagram mesajı Sinem Kobal'a mı?

Arda Turan'ı çıldırtan Burcu Esmersoy sorusu

Arda Turan'ın aşk defteri