Arda Kural eve kapandı

Arda Kural eve kapandı
Arda Kural eve kapandı
2011 yılında şizofreni tanısı konulan oyuncu Arda Kural hayatı kabusa döndü. Oyunculuğa geri dönmek istemeyen Arda Kural kimseyle artık görüşmüyor. Sinema ve film sektörünü bırakan Arda Kural şizofreni hastalığı ile boğuşuyor.

Emret Komutanım dizisi ile akıllarda kalan ancak birçok ünlü yapımda yer alan genç oyuncu yerli Leonardo Di Caprio olarak hafızalara kazınmıştı. Bir dönemin aranan oyuncularından Arda Kural'ın hayatı ''şizofreni'' tanısı konulmasıyla birlikte kabusa döndü.

Oyunculuğu ve sinema sektörünü bırakan Kural, kimseyle görüşmek istemiyor. Gittikçe kilo alan Arda Kural'ın artık evden dışarı adımını atmadığı öğrenildi. Arda Kural 2000'li yılların aranan yakışıklı oyuncusuydu.Fakat 2011 yılında kendisine şizofreni tanısı konulmasıyla hayatı altüst oldu. Sinema ve film sektörünü bırakan yakışıklı yıldız, artık evinde sakin bir hayat yaşamayı tercih ediyor.

KİMSEYLE GÖRÜŞMÜYOR

Arda Kural son dönemlerde sinema ve film sektöründen uzak bir hayat yaşıyor. 2011 yılında şizofreni tanısı konulan oyuncu kendisine yepyeni bir hayat seçti. Evinden hiç dışarı çıkmayan Kural, yakın arkadaşı Yıldız Asyalı'ya soruldu. Güzel yıldız, ''Yüz yüze kimseyle görüşmüyor, tamamen iyileşti mi bilmiyorum. Bir kaç dizide konuk olarak oynar mı diye sormuştum, 'Bıraktım ben o işleri, oynamak istemiyorum.' cevabını aldım. '' dedi.

ŞİZOFRENİ BELİRTİLERİ

Şizofreni hastaları dünyayı değişik algılar. Normalde çevrede varolan uyaranlar dışında olmayan sesler, hayaller, garip kokularla dış dünya karışık ve anlaşılmazdır.Bu ortamda hastalarda anksiyete artışı, heyecan ve korku sıktır. Bu duygularla genelde normal olmayan davranışlar sergilerler.