Arşivlik sayılar raflarda!

Arşivlik sayılar raflarda!
Arşivlik sayılar raflarda!
Tempo ve Notos dergileri, bu ay yine Gezi Direnişi'ni kapaklarına taşıdı.

Tempo dergisi, Temmuz ayında iki baskı birden yaptığı Gezi özel sayısının ardından Ağustos sayısında ‘Gezi Parkı açılmasına rağmen eylemler neden bitmiyor’ sorusunun peşine düştü. Dergi yeni sayısında; LGBTT, TGB, Gazeteciler Forumu, Taksim Dayanışması gibi sivil toplum oluşumlarının sözcüleri neden sokakta olduklarını anlatırken, parklarda düzenlenen forumlardan izlenimler de okurlarla paylaşılıyor.

Antikapitalist Müslüman İhsan Eliaçık ile muhafazakar Y kuşağı ile yapılan röportajlar, farklı iftarlardan insan portreleri, KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır'ın 'yeni hayat ' diye tanımladığı süreç analizi de dikkat çeken haberlerden. Tempo, geçen ay bu büyük ilgi gören Gezi Antolojisi'nden sonra bu ay da 'Gezi Sanatı' ekini hediye ediyor.

Öte yandan edebiyatın önde gelen dergilerinden Notos da, Ağustos- Eylül sayısının kapağını Gezi Direnişi’ne ayırdı. Dosyanın yazarları ise Pınar Öğünç, Tanıl Bora, Foti Benlisoy, Semih Gümüş, Canan Kaya, Ahmet Ümit, Burhan Sönmez, Faruk Duman, A. Ömer Türkeş, Ömer Kanıpak ve Metin Yeğin. Dosya, Seda Mit’in resimleri ve Cüneyt Çelik ile Muhsin Akgün’ün fotoğraflarıyla bir arşiv niteliğinde…