Artık daha dikkatli güneşleniyor!

Artık daha dikkatli güneşleniyor!
Artık daha dikkatli güneşleniyor!
Eda Taşpınar InStyle'ın temmuz sayısına konuk oldu. 'İkoncan' Taşpınar ile Buket Baydar konuştu...

*20’li yaşlarda dünyanın senin etrafında döndüğünü düşünüyorsun, 30’lara geldiğindeyse insanlara dönmeye başlıyorsun. Ailene, erkek arkadaşına, sevdiğin kişilere bakış açın çok değişiyor, önyargılı olmamayı öğreniyorsun.
*Annem ve babam ben altı yaşındayken boşandılar; psikolojik açıdan zor bir dönem geçirdim. 11 yaşındayken okumak için Amerika’ya aile büyüklerimin yanına gittim. Sonra altı sene Londra’da yaşadım. Genç yaşlarda yurtdışında yaşamaya başladığın zaman kendin odaklı, özgür ruhlu oluyorsun. O dönemin bana kazandırdıklarıyla, bugün güç şeylerin altından kalkabiliyorum.
*Modayla ilişkim küçük yaşta başladı. Londra’da Cruise Fashion Academy’de ve St Martins’te okudum. Ben modadan ziyade bir fikir beyan eden, bir özgürlüğü simgeleyen tasarımları daha çok seviyorum. Çünkü esasında moda, bizim koyduğumuz kalıplar etrafında ilerleyen, bir süre sonra kısırdöngü içerisine girip kendini tekrarlayan bir şey. Ama tasarım öyle değil,
uçsuz bucaksız.
*Erkekte çekici bulduğum şeyler, kokusu ve elleri. Bir erkeğe tüm havasını veren şey karizması, daha sonra kadınlara davranışı. Centilmen erkekleri severim. Kadınına ne yapacağını bilen, kadını kadın gibi hissettiren adam dünyanın en güzel adamıdır.
*Acı çekmeye başladığımda âşık oldum demektir. Aşk enteresan bir duygu; kendini tanıyamıyorsun, sana inanılmaz bir haz veriyor ve yukarıya çıkartıyor, canı istediğinde de öyle bir aşağıya çekiyor ki... Sanırım beynin kalbe tek hükmedemediği yer aşk.
*Çocukluğum Moda Deniz Kulübü’nde geçti. Annemler sekiz-dokuz kadın şezlonglara yatarlardı, bir de güneş yeterince yakmıyormuş gibi ellerinde reflektörler vardı. Bir yağı tüm vücutlarına sürerlerdi. Onlar kalktıklarında koşa koşa gidip o kremden sürer, yerime dönüp uyuyormuş gibi yapardım. Bana, “Çok güneşleniyorsun” diyorlar, biliyorum. Eskiye oranla daha dikkatli davranıyorum. Eda Taşpınar Güneş Yağı, yeni bir proje değil. Bunu çocukluğumda düşündüm ve şimdi yapıyorum.
*Bu yaz Collezione’ye bikini-plaj koleksiyonu hazırladım. Çalıştığım markanın müşteri kitlesi ne istiyorsa ona eğiliyorum. 30 parçalık bir bikini koleksiyonu ve plaj çantası, gözlük, terlik gibi bir plaj koleksiyonunda olması gereken
her şey var.