Asansörde 96 saat!

Asansörde 96 saat!
Asansörde 96 saat!
Avusturya'da bir otelin asansöründe kilitli kalan İsveçli Thomas Fleetwood, tam 4 günlük aç ve sussuz esaretin ardından canlı kurtulmayı başardı

Olay, önceki gün, Avusturya’da, Hotel Eden zincirinin tam lokasyonu öğrenilemeyen bir şubesinde gerçekleşti. Sahibi olduğu otelden dışarı çıkmak üzere üst katlardan birinden ayrılıp zemin kata yönelen 58 yaşındaki İsveçli Thomas Fleetwood, bindiği asansörün arzalanması üzerine, tek kişilik asansörde kilitli kaldı. Otelde başka kimse olmadığı ve cep telefonu da yanında bulunmadığı için tam 4 gün asansörde aç ve susuz mahsur kalan adam, kilitli kaldığı yerden canlı çıkmayı başardı. Fleetwood, otel kapısında birikmiş mektupları gören yakın bir arkadaşının dikkati sayesinde, mahsur kaldığı yerden çıkarıldı. Bir terslik olması durumunda, kendisine otelin bir anahtarı bırakılmış olan kişi, Fleetwood’un asansörde kilitli kaldığını fark ettikten sonra itfaiyeye haber verdi ve adam 4 günlük esaretin ardından asansörden çıkarıldı.


ASKERLİK TECRÜBEM KURTARDI


Fleetwood, kurtarıldıktan sonra şunları söyledi: Asansör daha önce hiç arzalanmamıştı. Böyle bir şey olmasını hiç beklemiyordum. Önce asansörün ön kısmında bulunan küçük cam bölmeyi kırdım ve oradan temiz hava aldım ve daha sonra tavanı kırıp açmaya çalıştım ama yapamadım. Kimsenin olmadığı bir otelde hem de üzerimde telefon olmadan asansöre binmekle aptallık ettim. Ama sorunun üstesinden, askerlik tecrübemi kullanarak çıkabilmiş olmaktan dolayı kendimle gurur duyuyorum. Mahsur kaldığım süre boyunca kendi kendime konuştum ve gelecekle ilgili planlar yaptım." (dha)


  ETİKETLER:

  Avusturya

  ,

  haber

  ,

  Otel

  ,

  Telefon

  ,

  Hava

  ,

  Asansör