Asitli saldırının ardından ilk kez konuştu

Asitli saldırının ardından ilk kez konuştu
Asitli saldırının ardından ilk kez konuştu

Sergey Filin

Ünlü Rus Bolşoy Tiyatrosu'nun Sanat Yönetmeni Sergey Filin, ocak ayında uğradığı asitli saldırının ardından ilk kez medya önüne çıktı.

Ünlü Rus Bolşoy Tiyatrosu’nun Sanat Yönetmeni Sergey Filin, ocak ayında uğradığı asitli saldırının ardından ilk kez medya önüne çıktı. Yeni sezonun başlangıcı için düzenlenen geleneksel toplantıya katılan Filin, henüz göreve başlamaya hazır olmadığını belirtip, tedavisine devam etmek üzere Almanya ’ya döneceğini belirtti.Kendisinin yerine geçici olarak sanat yönetmenliğine atanan eski başbalerin Galina Stepanenko ise ünlü baletin dönüşünün tiyatroya olumlu bir hava ve iyimserlik getirdiğini söyledi.

Ödüllü balet Filin, 17 Ocak’ta başkent Moskova’da evine yürürken asitli saldırıya uğramıştı. Yüzünden ağır yaralanan Filin, tedavi için Almanya’ya gönderilmişti. Almanya’da 22 kez ameliyat edilen sanatçının sol gözünde görme yetisinin yüzde 80 oranında düzeldiği ancak sağ gözünün görmediği öğrenildi.

Saldırının ardından 29 yaşındaki balet Pavel Dmitrichenko tutuklanmış ve sorgusu sırasında Filin’e saldırmaları için parayla adam tuttuğunu itiraf etmişti. Davası hala süren Dmitrichenko’nun suçlu bulunması durumunda 12 yıl hapse mahkum edilmesi bekleniyor.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  sanat

  ,

  moskova

  ,

  Medya

  ,

  Ünlü

  ,

  Hava

  ,

  mahkum