Aşk cinayetine mi kurban gitti?

Aşk cinayetine mi kurban gitti?
Aşk cinayetine mi kurban gitti?
Muğla'nın turistik beldesi Dalyan'daki yazlık evinde bahçıvanı tarafından vurularak öldürülen İngiliz kadının aşk cinayetine kurban gittiği iddia edildi.

İngiltere basınının geniş yer verdiği olayla ilgili İngiliz gazeteleri, cinayeti işleyen 46 yaşındaki bahcıvan Veli Acar’ın 56 yaşındaki İngiliz Anne Bury ile aşk yaşadığı ve cinayeti, İngiliz Bury’nin kendisini terk etmesi nedeniyle işlediğini yazdı.

Daily Telegraph gazetesi, İngiliz Bury’yi tanıyanların Veli Acar ile birkaç yıldır ilişkisi olduğunu söylediklerini, Acar’ın ise polise kıskançlık yüzünden Bury’yi öldürdüğünü söylediğini yazdı.

Bury’nin Türkiye ’ye hareket eden kardeşleri bu iddiaları yalanlayarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.
Oğlu ve annesiyle doğum gününü kutlamak üzere Dalyan’daki yazlık evinde bulunan Bury, pazartesi günü, evinin bahçe işleriyle ilgilenen Veli Acar’ın silahlı saldırısı sonunu hayatını kaybetmişti. Olayda Bury’nin 24 yaşındaki oğlu Alex Bury ve 87 yaşındaki annesi Cecilia de yaralanmıştı.

‘ATEŞ ETME DİYE YALVARDIM’
Bury’nin oğlu Alex, İngiliz Times gazetesine Veli Acar’a annesine ateş etmemesi için yalvardığını söyledi.
Alex’in gazeteye verdiği bilgiye göre, Veli Acar, haftasonu aileyi tehdit ettikten sonra Bury’nin şikayeti üzerine jandarma tarafından göz altına alındı ancak daha sonra serbest bırakıldı. Acar daha sonra silahı ile birlite Bury’nin yaşadığı havuzlu villaya geldi.

Muğla Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Alex Bury, Veli Acar’ı evine girmeye çalışırken durdurmaya çalıştığını söyleyerek “silahı omzuna doğru kaldırdı ve bana baktı ardından annemle büyükannemin odasına doğru gitti. Annem ile büyükannem onunla konuştuğumu duydular ve kendilerini odalarına kilitlediler” diye konuştu.
İngiliz kadını öldürüp oğlu ve annesini yaraladıktan sonra olay yerinden uzaklaşan Veli Acar, daha sonra polise teslim oldu.

İngiltere’nin Swainby kentinde yaşayan Bury’nin hukuk ve gebelik eğitimi aldığı ve bir süre Suudi Arabistan’da çalıştığı belirtildi.

DHA


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Türkiye

  ,

  aşk

  ,

  jandarma

  ,

  hukuk

  ,

  muğla