'Aşk-ı Memnu' rekor üstüne rekor kırıp bitti

'Aşk-ı Memnu' rekor üstüne rekor kırıp bitti
'Aşk-ı Memnu' rekor üstüne rekor kırıp bitti

Dizinin oyuncuları finali Suada daki özel gecede birlikte seyretti. FOTOĞRAF: GÖKHAN GÖKDUMANBihter’in intiharını dört kişiden üçü izledi.

İSTANBUL - Kanal D’de yayımlanan ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi önceki akşam rekor üstüne rekor kırarak veda etti. Özellikle Beren Saat’in canlandırdığı Bihter karakterinin intihar sahnesi reytingleri altüst etti. Kanal D’nin önceki gece prime time izlenme payı AB grubunda yüzde 56.8, tüm izleyicide yüzde 49.6 oldu. 61.2’lik izlenme payıyla başlayan dizi Bihter’in intihar ettiği sahnede 73.7’ye ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Yani önceki gece Türkiye’de dört kişiden üçü Bihter’in intiharını izledi. Aynı saatlerde Show TV 2.2, atv 7.3, Star 4.0 izlenme payına ulaştı.
Final bölümü internette de büyük yankı uyandırdı. Ekşisözlük ve Twitter kapasite üzeri kullanım yüzünden uzun süre hizmet veremedi, bir rekor da buradan geldi. ‘Aşk-ı Memnu’, gece yarısı saatlerinde Twitter’ın Worldwide (Dünya geneli) kategorisinde hakkında en çok yazılan konu başlığı oldu.
Dizinin hayranları finalle ilgili birbirinden yaratıcı tweet’ler yazdı. Tasarımcı Biricik Suden, “Behlül hayranlarına dâhiyane fikrim var, üzerinize ‘Yengen olur’ yazan tişörtler giyin” dedi. En çok eleştiri alan Behlül karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ’du. Mezarlıktaki son sahne sırasında karikatürist Erdil Yaşaroğlu, “Behlül Yaban oldu”, şarkıcı ve yönetmen Metin Arolat da “Behlül’e ne olmuş? Sarışınken esmerleşmiş üzüntüden. Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Sabuha arası biri olmuş” yazdı. Şarkıcı Demet Akalın’sa Hazal Kaya’nın oynadığı Nihal’in kına ve düğün sahnelerinde ‘taklit edildiğini’ belirtip Twitter’a “Her türlü de kınam ve düğünüm aynı yerlerde taklit edilmiş Nihal tarafından. Aaa, telefonlarım susmuyor herkes farkında!” yazdı.

En çarpıcı tweet’ler...
* Dün nöbetçi değilim diye üzülmüştüm, meğerse ‘Aşk-ı Memnu’ sonrası acile hasta yağmış. 

* ‘Aşk-ı Memnu’ bitti mi? Nihal evde kaldı mı? Bihter öcün aldı mı? İmdi yürek yırtılır. 

* ‘Aşkı Memnu’nun finalinden ne anladın derseniz; intihar-ı teşşebbüs, yenge-i mefta, behlül-ü arazi, adnan-ı boynuz, firdevs-i felç, cemaat-i el fatiha. 

* Fenerbahçeliler her şeyden habersiz toplanıp Nihal’in düğününe katılmaya gidiyormuş. 

* Aşk-ı Memnu bitti: 2 ölü, 1 yaralı, 1 felç...

* Bursa’dan Bihter ölmedi haberi geldi mi? (Yaşam Servisi)