Assange çılgınlığı başladı!

Assange çılgınlığı başladı!
Assange çılgınlığı başladı!
WikiLeaks'in kurucusu Assange'ın hayranı çok

WikiLeaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange şu sıralar birçok hükümetin gözdesi olmayabilir ama en azından bir hayranı olduğu muhakkak.
İtalya ’nın Napoli kentinde kreş ve ilkokullarda İsa Peygamber’in doğuşunu tasvir eden heykelciklerden köşeler hazırlayan Gennaro Di Virgilio. Di Virgilio, her yıl hazırladığı kreş dekorlarındaki Bebek İsa, Meryem Ana, Yusuf Peygamber gibi karakterlerin yanına o senenin önemli bir ismini ekliyor. Heykeltıraş bu seneki tercihini ise özellikle Julian Assange’dan yana kullandı. BBC İtalya muhabiri Duncan Kennedy’nin aktardığına göre 15 santimetre yüksekliğindeki Assange heykelciği, elinde laptopuyla sergilenmeye başlandı bile. İtalyan heykeltıraşın yaptığı heykelciğin tek bir kopyası bulunuyor ve değerinin 170 ABD Doları olduğu belirtiliyor.
Di Virgilio, talep olduğu takdirde, başka Assange heykelcikleri de yapabileceğini söyledi.
Bu arada Assange’ın hayranları üzerinde Assange’ın fotoğraflarının olduğu tişörtleri de kapışılıyor. ABD’de tanesi 20 dolardan alıcı bulan tişörtler internet üzerinden dünyanın pek çok yerine ulaştırılıyor. Tişörtlerden birinde ‘Assange’ı ben saklıyorum’, diğerinde ‘Julian Assange evlen benimle’ yazıyor! (bbc)