'Ateist insanlardan çok güzel mesajlar geliyor'

'Ateist insanlardan çok güzel mesajlar geliyor'
'Ateist insanlardan çok güzel mesajlar geliyor'

FiRock, ilk konserini Ramazan Bayramı nda Kaş Limanı nda vermişti.

Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan FiRock grubunun çektiği klip, internette yaklaşık 50 bin kez tıklandı. Grup, albümlerini ise gelecek ay müzikseverlerle buluşturmayı planlıyor.

Antalya’nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan FiRock grubunun çektiği klip, müzikseverler tarafından beğenildi. Grubun çıkış parçası ‘Mevlaya Gel’e çektikleri klip internetten yaklaşık 50 bin kez tıklandı. Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile mayıs ayında FiRock isimli rock grubu kurmuştu.

Rock ve tasavvuf müziklerini birleştirerek 7 farklı esere imza attıklarını ifade eden Tüzer, albümde yer alacak eserlerin isimlerinin ‘Mevlaya Gel’, ‘Her Nefeste’, ‘Değişim Zamanı’, ‘Göçtü Kervan’, ‘Aşk’, ‘Talealbedru’ ve ‘Hep Bir Olalım’ olacağını bildirdi. Albümün ‘Değişim Zamanı’ adıyla gelecek ay piyasaya çıkacağını belirten Tüzer, “Renkli ve sıra dışı bir albüm olacak. Zıtların uyumunu bir araya getirdik. Albümdeki parçalar, insanların gönül ve ruh dünyalarında farklı manalar uyandıracak. Sözlerinde tasavvufi derinliği olan eserle insanları tefekküre sevk ederek kendi özlerindeki manaları keşfetmelerine vesile olmak istiyoruz” dedi.

Temmuz ayında İstanbul ’da single parçaları ‘Mevlaya Gel’e çektikleri klibin internetten yaklaşık 50 bin kez izlendiğini bildiren Tüzer, klibi izleyen bazı kişilerden mektup geldiğini, telefonla tebrik aldığını, evine ziyarete geldiklerini ve internetten mesaj attıklarını kaydetti. Tüzer, gelen yorumların yüzde 90’nının olumlu olduğuna işaret ederek, “Ateist insanlardan çok güzel mesajlar geliyor. Klibi izleyen ateist bir kişi etkilendiğini, Kur’an-ı Kerim mealini incelemeye başladığını yazmış. Mesajında benimle iç dünyasında paylaşımlarda bulunarak dine bakış açısının değiştiğini belirtti” diye konuştu.

'Rockçı imam'a soruşturma


Klibi izleyen bir ateistin ise “Grubunuzu televizyon programında izledim, muhteşem bir bakış açın var. Umarım bütün insanlar senin gibi aydınlığa ulaşmak için çaba gösterir. Sana hayatın güzellikler getirmesini diliyorum bir dinsiz olarak” şeklinde yorum yazdığını dile getiren Tüzer, “Rock, evrensel bir müzik, bu nedenle kitlelere daha fazla ulaşma imkanı buluyoruz. Bizim ulaşabileceğimiz en güzel tebliğ metodu. Koyduğumuz hedefe varmak için maddi manevi her şeyi göze aldık” diye konuştu.

Tüzer, gruba back vocalde Anıl Kovastan’ın 4’üncü kişi olarak eklendiğini bildirerek, albüm çıktıktan sonra yurt içi ve dışında konserler vermeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçen hafta Tüzer hakkında soruşturma açmış, soruşturma hakkında konuşmak istemediğini söyleyen imam Tüzer ise “Müzik çalışmalarını görevimi aksatmadan yaptım. Suç işlediğimi düşünmüyorum. İmamlık görevimi ve müzik çalışmalarımı sürdüreceğim” demişti. (AA)