Athena'dan zikirli klip

Athena'dan zikirli klip
Athena'dan zikirli klip
Athena grubu Altüst adlı yeni albümlerinde yer alan Paramparça şarkısı için klip çekti. Grup üyeleri klipte zikir ritmleri kullandılar. Grubun solisti Gökhan Özuğuz kliple ilgili yaptığı açıklamada, "Evren denilen şey aslında bir ayin" dedi.

RADİKAL - Athena grubu Koç Fest kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde hayranlarıyla buluştu. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konser sonrasında grubun solisti Gökhan Özuğuz zikir ritmini kullandıkları şarkıları hakkında açıklamalarda bulundu. 

‘Altüst’ isimli albümlerine ikinci kliplerini ‘Parçalanıyoruz’ isimli şarkıya çeken Atena grubunun klipte zikir ritmini kullanması ve başlarında takke olması dikkat çekti.

Habertürk 'ten Neziha Kartal'a kliple ilgili açıklamalarda bulunan Athena Gökhan, şunları söyledi:

“Evren denilen şey aslında bir ayin. Toprak, çimen ve su yani hiçbiri aynı şey değil. Biz yaptığımız müzikle o yer neresiyse artık bir yerlere gidiyoruz. Sahnede bir şey oldu hep beraber bir yerlere gittik. Aslında hepimiz içimizde huzur ve gerçek aşkı arıyoruz. Baktığımızda evrenin hiçbir şekilde birbirinden ayrı olmadığını hatta evrende boşluk olmadığını, biz insanlar olarak birbirimizi yemekten başka bir şey yapmadığımızı ve bunun da bir devinim sağladığını ve böyle olması gerektiğini düşünüyorum.”


  ETİKETLER:

  Habertürk

  ,

  Athena

  ,

  Konser

  ,

  muğla

  http://www.radikal.com.tr/134277513427753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bütün evren semah döner - kırtipil

  bütün evren semah döner aşkından güneşler yanar aslına ermektir hüner beş vakitle avunmayız canan bizim canımızdır teni bizim tenimizdir sevgi bizim dinimizdir başka dine inanmayız hüdayiyim hüdamız var dost elinden bademiz var muhabbetten kala(gıda)mız var ölüm ölür biz ölmeyiz

  Normal - user440501

  Arkadaş "Zaten Athena sevmiyordum" demiş. O halde bu şarkıyı sevmemesi de gayet normal. Bu şarkı için şu söylenebilir: Athena her zamanki gibi vasat, Gökhan'ın vokali çok iyi, şarkı normal.

  * - user998936

  Klibi az önce bu haberi okuyup merak edince izledim, bildiğin vasat içinde sırf gitar geçiyor diye ateş ve meşale temalarıyla sertleştirilmeye çalışılmış türk rock grubu klibi olmuş. Şarkı da berbat ve sıkıcı, zaten athena sevmiyordum, bir daha da dinlemem sanırım.