Audrey Hepburn pulu açık arttırmada

Audrey Hepburn pulu açık arttırmada
Audrey Hepburn pulu açık arttırmada
Sinemanın güzel yıldızı Audrey Hepburn'ün uzun sigaralığıyla resmedildiği son beş puldan biri Berlin'deki müzayedede satılacakBERLİN - Sinema tarihinin en güzel yıldızlarından biri olan Audrey Hepburn’ün resmedildiği nadir pul, Almanya’da yarın düzenlenecek müzayedede satışa sunulacak.
Almanya hükümeti, 2001’de, aralarında Charlie Chaplin, Marilyn Monroe ve Greta Garbo’nun da bulunduğu film yıldızlarını konu alan pul serisi çerçevesinde Audrey Hepburn temalı 14 milyon pul bastı.
Hepburn’ün oğlu Sean Ferrer’in annesinin ağzında uzun sigaralıkla görüntülendiği pulun basımına itiraz etmesi ve yayın hakkını vermemesi üzerine söz konusu pul imha edilmişti.
Maliye Bakanlığı daha önce 30 pul kopyasını onaylaması için Alman Posta İdaresine yollamış ve bu pullar bir çalışan tarafından gizlenmesi sayesinde imhadan kurtarılmıştı.
Yalnızca 5 adet kaldığı tahmin edilen pullardan biri yarın başkent Berlin’deki Kempinski Hotel Bristol’de düzenlenecek müzayedede satılacak. Organizatörler pulun açılış fiyatını 30 bin Avro olarak belirledi.
Hepburn pullarından biri, 2005’te Düsseldorf’ta düzenlenen müzayedede 53 bin Avro’ya alıcı bulmuştu.(aa)