Avrupa donuyor

Avrupa donuyor
Avrupa donuyor

Fransa da karayoluyla ulaşım iptal oldu, Almanya son yılların en soğuk kasım sonunu yaşıyor.

Türkiye en uzun pastırma yazını yaşarken, Avrupa kardanadam yapıyor

Fransa ’nın iç bölgelerini etkisi altına alan yoğun kar yağışı günlük hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Rhon bölgesinde, sabaha kadar süren yoğun kar yağışı nedeniyle kara ulaşımı tamamen felç olmuş durumda. Bölgede kar yağışı ve şiddetli rüzgar, küçük yerleşim birimlerinde elektrik kesintilerine yol açtı. Kar yağışı, Paris ve Lyon kentleri arasındaki demiryolu seferlerinin de aksamasına neden oldu. Lyon kentinde, belediye otobüs seferleri iptal edildi. Meteoroloji uzmanları, bölgede soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle sürücülerin dikkatli olmasını ve gerekmediği takdirde trafiğe çıkmamalarını istedi.
İngiltere ’de de güneybatı hariç bütün bölgeler yoğun soğuk ve karla boğuşmakta. Tren ve otobüs seferlerinde aksaklıklar sürerken okullar kapandı. İskoçya’da sabah saatlerinde sıcaklık eksi 20 dereceye kadar düştü. En işlek havaalanlarından Gatwick ve Edinburgh seferlerine ara verdi. Koşulların cumaya kadar düzelmesi beklenmiyor. Soğuk hava koşullarının İngiliz ekonomisine günlük zararı 1.2 milyar sterlin (2.8 milyar TL) civarında. 

Ruslar eksi 54’ü gördü
Almanya da Avrupa’ya sert gelen kışın yoğun hissedildiği ülkelerden. Son senelerin en soğuk kasım sonunu yaşayan ülkede kar yağışının bir süre daha durması beklenmiyor. Frankfurt Havaalanı, sadece pazartesi günü 100’den fazla seferi iptal etti. Dünse Berlin’de hava sıcaklığı eksi 9 dereceye kadar düştü.
Sıfırın altındaki dereceler Rusya’nın çoğu bölgesi için anormal bir durum olmasa bile, erken gelen soğuk mevsim normallerinin çok altındaki değerlerle şaşırtıyor. Ülkenin kuzeydoğusundaki Sakha’da dün sabah ölçülen eksi 54 derece soğuğa alışık Rusları bile ürküttü.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Fransa

  ,

  İngiltere